REKLAMA

Główna droga przez Gowarczów będzie wyremontowana? [zdjęcia]

W minionym tygodniu w Gowarczowie gościł odpowiedzialny za infrastrukturę drogową członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek. Razem z władzami gminy ustalał on szczegóły dotyczące przyszłej inwestycji – przebudowy drogi wojewódzkiej 728 przez centrum miejscowości. 

REKLAMA

Droga Wojewódzka 728 to od wielu lat bolączka mieszkańców. Wielokrotnie zgłaszali oni do naszej redakcji problemy dotyczące między innymi braku chodnika w niektórych miejscach. Właścicielem drogi jest województwo, a więc władze gminy nie mogły zrobić zbyt wiele by poprawić jej infrastrukturę. Teraz w końcu padają deklaracje, że stan traktu się poprawi –„Jedno z priorytetowych do wykonania zadań inwestycyjnych – przebudowa drogi 728 w przejściu przez gminę” – napisał w mediach społecznościowych Mariusz Gosek po wizycie w Gowarczowie.

REKLAMA

W czwartek w Urzędzie Gminy Gowarczów miało miejsce  spotkanie dla naszej miejscowości z ważnymi przedstawicielami regionu, a mianowicie Członkiem Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Mariuszem Goskiem oraz Dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Damianem Urbanowskim. Gminę reprezentowali zaś wójt Stanisław Pacocha i jego zastępczyni Marzena Dziewit.  Tematem rozmów była planowana przebudowa dróg na odcinku ul. Warszawskiej, ul. Plac XX-lecia oraz ul. Krakowskiej. Na tym etapie ważną rolę odgrywa uszczegółowienie planowanej inwestycji tak, aby zaspokoić również oczekiwania mieszkańców oraz innych uczestników dróg ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *