REKLAMA

Gmina Fałków chce stworzyć świetlice środowiskowe. W planie też projekty przedszkolne [wideo]

Z myślą przede wszystkim o osobach starszych, których w całym naszym regionie przybywa gmina Fałków chce na swoim terenie utworzyć przynajmniej dwie świetlice środowiskowe. Miałyby one znaleźć swoje miejsce w Czermnie oraz Fałkowie. Samorząd nie zapomina też o najmłodszych – w planie są projekty przedszkolne. 

REKLAMA

„Mamy plany związane ze świetlicą środowiskową, chcemy o środki na ten cel występować. Widzimy potrzebę tego typu obiektu dla ludzi na emeryturach, są emeryci, renciści. Chcemy taką świetlicę albo dwie uruchomić, bo mamy obiekty wyposażone, a jak nie mamy to będziemy w najbliższych 2-3 miesiącach mieć i te świetlice będą realizowane” – mówi nam Henryk Konieczny, wójt gminy Fałków.

REKLAMA

Świetlice powstałyby w Fałkowie oraz w Czermnie, a w przypadku pozyskania większej ilości pieniędzy także w trzeciej miejscowości. Utworzone zostałyby one w niedawno remontowanych obiektach, które też w najbliższych miesiącach będą jeszcze dodatkowo doposażone –„Mamy zabezpieczone środki w budżecie gminy na doposażenie obiektów, których modernizację i remont skończyliśmy w tamtym roku, chociaż termin przewidziany był do końca sierpnia tego roku. Myśmy wszystkie rzeczy związane z tym projektem zapłacili, było pięć obiektów typu strażnice, świetlice […] Oprócz tych obiektów będziemy doposażać dwie remizy – pozyskaliśmy środki na zakup wyposażenia, umeblowania, sprzętów AGD do tych obiektów” – mówi Konieczny.

Gmina w 2023 roku chce też pozyskać środki unijne na edukację przedszkolną by móc uruchomić dodatkowe zajęcia, organizować bezpłatne wycieczki, czy doposażać oddziały.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *