REKLAMA

Gmina Fałków inwestuje w oświatę. Duże zmiany w szkole w Czermnie [wideo, zdjęcia]

Dzięki znacznemu dofinansowaniu pozyskanemu przez gminę Fałków przebudowę przejdą boisko na świeżym powietrzu oraz sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Czermnie, a sama placówka zostanie także doposażona w zaawansowane pomoce dydaktyczne. W ramach dofinansowania podobna inwestycja czeka Szkołę Podstawową w Fałkowie, której wkrótce także się przyjrzymy.

REKLAMA

Pierwszym etapem inwestycji jest poprawienie jakości boiska znajdującego się na terenie Szkoły Podstawowej w Czermnie. Przetarg został już rozstrzygnięty – za niespełna 215 tysięcy złotych firma TREES-SPORT wyremontuje zarówno boisko przy szkole w Czermnie, jak i to w Fałkowie. Prace będą polegały na wymianie ogrodzenia boiska, ułożeniu powierzchni poliuretanowej oraz utwardzenia terenu kostką brukową. Ponadto zostanie dokupione wyposażenie umożliwiające grę w siatkówkę, tenisa oraz badmintona.

„W dalszej kolejności będziemy remontować, odnawiać sale gimnastyczne, gdzie zakres robót będzie obejmował cyklinowanie powierzchni parkietu, remont wewnątrz sal, jak również doposażenie w nowoczesny sprzęt sportowy, w tym też nagłośnienie” – mówił nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

REKLAMA

Ostatnim etapem inwestycji będzie doposażenie placówek w Czermnie i Fałkowie. Z przekazanym nam informacji wynika, że gmina na wspomniane pomoce dydaktyczne dla Szkoły Podstawowej w Czermnie ma przeznaczyć około stu tysięcy złotych. Będą to zarówno standardowe książki, jak również zaawansowany sprzęt do nauki TIC, drukarki 3D, teleskopy, tablety czy laptopy.

Łączny koszt poprawy jakości boisk i sal gimnastycznych, a także doposażenia placówek w Czermnie i Fałkowie to ponad 700 tysięcy złotych, z czego niespełna pół miliona pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Realizacja całego projektu przewidziana jest do końca 2021 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *