REKLAMA

Gmina Fałków: Szkoły, remiza i hala sportowa będą jak nowe! [zdjęcia]

Szykują się olbrzymie remonty w gminie Fałków. Na dodatek samorząd ten zapłaci za nie tylko 5% ich wartości. Wielkie termomodernizacje przejdą: Szkoła Podstawowa w Czermnie, Szkoła Podstawowa w Fałkowie, remiza OSP w Czermnie i hala sportowa w Fałkowie. Budynki zmienią się nie do poznania! 

REKLAMA

„Udało nam się pozyskać rekordowe dofinansowanie wynoszące aż 95% wszystkich planowanych kosztów. To w mojej ocenie wielka sprawa, a na dodatek po termomodernizacjach tych budynków użyteczności publicznej będziemy mniej wydawać na ich utrzymanie. Po prostu dzięki na przykład zainstalowanej fotowoltaice zmniejszymy rachunki za prąd. Dodatkowo budynki po prostu nam wypięknieją. Bardzo się ciesze, że uda nam się zrealizować ten projekt. Z tego miejsca chcę podziękować urzędnikom, którzy pracowali nad dokumentacją, a w szczególności Pawłowi Pękale, który pilotował te działania.” – powiedział nam Henryk Konieczny, wójt gminy Fałków.

REKLAMA

Decyzją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego złożony przez gminę wniosek aplikacyjny o współfinansowanie zadania pn. „Wzrost efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Fałków” został pozytywnie rozpatrzony i została przyznana olbrzymia dotacja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wartość inwestycji oszacowano na kwotę 4 757 643,69 zł brutto, w tym przyznana dotacja o wartości 4 517 861,51 stanowiąca aż 95% wartości wszystkich wydatków. Oznacza to, że do remontów gmina ze swojej budżetu dołoży tylko nieco ponad 200 tysięcy złotych!

Wielki remont przejdzie między innymi Szkoła Podstawowa w Czermnie.

Zadanie objęte dofinansowaniem obejmuje przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji czterech budynków użyteczności publicznej w gminie Fałków: budynków Szkoły Podstawowej i hali sportowej w Fałkowie oraz budynków Szkoły Podstawowej i Remizy OSP w Czermnie. W ramach projektu zostanie wykonana termomodernizacja ścian zewnętrznych, wymiana okien, drzwi, opraw oświetleniowych na energooszczędne LED, przebudowa instalacji elektrycznych i C.O., przebudowa kotłowni, montaż kotłów na biomasę lub pomp ciepła, wymiana grzejników oraz każdy z budynków zostanie wyposażony w nowoczesną instalację fotowoltaiczną do wytwarzania energii elektrycznej wykorzystywanej na funkcjonowanie obiektów.

Gmina niebawem ogłosi przetargi na te zadania, a budowy powinny rozpocząć się w 2019 roku. Całość prac będzie musiała zostać zakończona w 2020 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *