REKLAMA

Gmina Fałków z dofinansowaniem na laptopy dla dzieci i młodzieży

 Gmina Fałków otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 160 tysięcy złotych na zakup aż 63 laptopów dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Środki pochodzą z programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”, na który wnioski złożyli tamtejsi urzędnicy Anna Palik, Paweł Pękala oraz Anna Wajnberger. Otrzymane dofinansowanie jest jednym z najwyższych spośród gmin w województwie świętokrzyskim.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Od dnia 4 października do 5 listopada 2021 roku trwał nabór do programu, w którym wstępnie zakwalifikowano 204 uczestników. Niestety, w wyniku zmian wprowadzonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, gmina Fałków zobowiązana była w terminie do 15 grudnia 2021 roku pozyskać dokumenty potwierdzające zatrudnienie w PGR.

Gmina samodzielnie wystąpiła do 12 wojewódzkich oddziałów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa  celem weryfikacji wszystkich wstępnie zakwalifikowanych osób. Z powodu braku odpowiedzi z KOWR, wójt gminy Fałków Henryk Konieczny złożył wniosek na dwukrotne przedłużenie terminu weryfikacji. Ostatecznie udało się zakupić aż 63 nowe laptopy!

REKLAMA

Wkrótce zostanie przeprowadzona procedura przetargowa, a o dalszych krokach na pewno Państwa poinformujemy.

REKLAMA

2 thoughts on “Gmina Fałków z dofinansowaniem na laptopy dla dzieci i młodzieży

  1. A w gminie Stąporków był PGR w Odrowążu i co, ano nic nikt nie słyszał o jakimkolwiek naborze (chyba, że tylko znajomi znajomych jak zwykle). Pani co zarządza gminą woli się na fejsie lansować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *