REKLAMA

Gmina Gowarczów będzie miała dostęp do internetu światłowodowego

Obecnie na terenie gminy Gowarczów internet światłowodowy jest dostępny już choćby w miejscowości Bębnów (tak wynika z mapy firmy Nexera). Natomiast niebawem swoim zasięgiem obejmie on wszystkie tereny tej gminy. 

REKLAMA

Kilka dni temu komunikat w tej sprawie zamieścił Urząd Gminy w Gowarczowie.  Gmina współpracuje z firmą Nexera. Celem Programu jest zapewnienie szybkiego internetu w miejscach, gdzie dostęp do szerokopasmowej sieci był dotychczas mocno ograniczony.

REKLAMA

Pod koniec lutego  w Urzędzie Gminy w Gowarczowie miało miejsce spotkanie z udziałem przedstawiciela firmy Nexera oraz radnej Rady Gminy Gowarczów Katarzyny Sobczyńskiej oraz wójta Stanisława Pacochy.  Tematem spotkania była rozbudowa sieci światłowodowej w miejscowościach, gdzie sieć została zaprojektowana lub wybudowana oraz budowa sieci światłowodowej w miejscowościach pozbawionych dostępu do internetu.

Przedstawiciel firmy Nexera zobowiązał się dołożyć wszelkich starań aby wszyscy mieszkańcy gminy Gowarczów zostali objęci siecią światłowodową i mieli dostęp do internetu.

Istnieje możliwość sprawdzenia, czy dom znajdzie się w zasięgu sieci. Można to zrobić na stronie www.nexera.pl, wpisując adres w polu wyszukiwania na interaktywnej mapie. Kiedy sieć zostanie uruchomiona, w ten sam sposób będzie można zobaczyć także, u kogo można zakupić usługę, ponieważ NEXERA, jako operator hurtowy nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej, a tylko poprzez działających na danym obszarze operatorów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *