REKLAMA

Gmina Gowarczów chce rozbudowywać sieć kanalizacji. Na początek oczyszczalnia [wideo]

W najbliższych latach samorząd gminy Gowarczów zamierza rozbudowywać sieć kanalizacyjną. By to jednak było możliwe potrzeba oczyszczalni o większej przepustowości. Wiadomo już więc, że oczyszczalnia ścieków w Rudzie Białaczowskiej przejdzie wielką rozbudowę.

REKLAMA

To jedno z większych zadań inwestycyjnych w naszym regionie i ma ono już wykonawcę – przetarg wygrała firma Mar Agency z Łodzi. Rozbudowa otrzymała olbrzymią dotację w ramach tak zwanego „Polskiego Ładu” –„Nowy rok, nowe inwestycje. Właśnie rozpoczynamy inwestycję pod nazwą rozbudowa oczyszczalni w Rudzie Białaczowskiej.  Zostało rozstrzygnięte postępowanie, umowa została zawarta w styczniu. Inwestycja ta będzie kosztowała gminę 9,5 mln złotych, z czego 5 mln prawie to dofinansowanie z Polskiego Ładu. Wielkie podziękowanie dla rady, że wyraziła zgodę i te środki, których nam brakowało dołożyliśmy z własnego budżetu, a radni zdecydowali się przychylić do podjęcia takiej uchwały” – mówi nam Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

REKLAMA

Głównym celem rozbudowy oczyszczalni jest zwiększenie możliwości gminy co do kanalizowania kolejnych miejscowości. Oczyszczalnia działając w obecnym kształcie wyczerpała już swoje możliwości techniczne jeśli chodzi o obsługę dotychczasowych przyłączeń. Tymczasem gmina planuje budowę sieci kanalizacyjnej w kolejnych miejscowościach –„Kanalizacja w gminie Gowarczów jest już na takim poziomie zaawansowana, że ta rozbudowa jest konieczna […] Będzie tu wykonana jeszcze jedna komora wyposażona w zrzut odbioru ścieków, będzie też postawiona wiata na odpady. Jest w planach zakup ciągnika z wozem asenizacyjnym o pojemności 10 000 litrów”  – dodaje Pacocha.

Cała inwestycja ma być wykonana do końca kwietnia 2024 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *