REKLAMA

Gmina Gowarczów w 2021 roku stawia na drogi i kanalizację [wideo]

Rok 2021 w gminie Gowarczów ma przebiegać pod znakiem inwestycji drogowych i kanalizacyjnych. Ponadto rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków.

REKLAMA

„Przede wszystkim nacisk kładziemy na poprawę stanu dróg w naszej gminie. Będzie ich dosyć dużo, zarówno powiatowych jak i gminnych. Na ten cel na drogi gminne mamy przeznaczone pół miliona złotych, na drogi powiatowe z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych nasz wkład to 90 tysięcy […] Mamy też zamiar wybudować nową drogę, taki zajazd koło szkoły podstawowej. Chodzi tu o względy bezpieczeństwa i wygodę kierowców, którzy dowożą nasze pociechy do szkoły. Tutaj wkoło placu zabaw będzie właśnie taka, że tak powiem obwodnica zrobiona” – opowiada nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

Wyremontowane zostaną odcinki drogi powiatowej na trasie granica województwa – Gowarczów – Paruchy w okolicach Rogówka i Brzeźnicy, a spośród gminnych traktów zmodernizowane zostaną jezdnie relacji Gowarczów – Eugeniów, Korytków – Kurzacze, Kamienna Wola – Kurzacze, drogi w miejscowościach Korytków, Giełzów, Brzeźnica, a także ulice Zamkowa, Wojska Polskiego, Kościelna, Kopernika i Mickiewicza w Gowarczowie.

REKLAMA

Na kanalizację miejscowości Kamienna Wola, Stare Pole, Giełzów i Bębnów oraz budowę sieci kanalizacji w Rudzie Białaczowskiej i Bębnowie łącznie gmina chce przeznaczyć 3 miliony złotych. Wójt przypomina także o wieloletniej inwestycji, której jeden z pierwszych etapów zostanie zrealizowany w tym roku.

„W tym roku ma być ukończony projekt na budowę zalewu w Rudzie Białaczowskiej. Zleciliśmy też rozbudowę oczyszczalni ścieków, bo jak wiemy tej kanalizacji u nas w gminie przybywa, a ta oczyszczalnia jest już mało i słabo wydajna i musimy w tym kierunku iść” – mówi nam Stanisław Pacocha.

Przypominamy, że budżet gminy Gowarczów na 2021 rok uchwalono na początku stycznia, a relację z sesji budżetowej znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

One thought on “Gmina Gowarczów w 2021 roku stawia na drogi i kanalizację [wideo]

  1. No nareszcie ta droga do Rogówka, która została wybudowana bo podobno tam Minister jakiś mieszkał:) prawo Panie Wójcie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *