REKLAMA

Gmina Gowarczów włącza się w pomoc Ukrainie. Zbiórka trwa!

Wojna na Ukrainie trwa nieprzerwanie. Do kraju przybywa coraz więcej ludzi, którym brakuje pożywienia, ciepłych ubrań czy artykułów medycznych. Gmina Gowarczów również pomaga. Od poniedziałku 28 lutego do piątku 4 marca trwa akcja, polegająca na zebraniu najpotrzebniejszych produktów. Artykuły zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem instytucji Caritas, parafii Św. App. Piotra i Pawła w Gowarczowie.

REKLAMA

Źródło: Gmina Gowarczów na Facebooku.

Organizatorem zbiórki jest Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie przy współpracy z tamtejszą parafią. Placówka współpracuje także z wolontariuszami, którzy bezpośrednio dotrą do potrzebujących pod granicą, jak również tych, których udało się ulokować na terenie województwa świętokrzyskiego – „W obliczu trudnej sytuacji na Ukrainie, nikt nie został obojętny, solidarność jaką okazują Polacy we wszystkich regionach kraju jest dowodem ogromnego wsparcia. Na terenie gminy wspieramy akcje humanitarne, wspierając tym samym naszych sąsiadów z Ukrainy. Wy możecie zdecydować jaką formę pomocy wybieracie” – czytamy na fanpage’u gminy Gowarczów.

REKLAMA

Zbierane są przede wszystkim: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, ręczniki, środki opatrunkowe, mydło, pasta do zębów, szampon, proszek, artykuły dla niemowląt. Przygotowane artykuły można przynosić na starą plebanię w dniach od 28 lutego do 4 marca, w godzinach od 16:30 do 18:00Informacje o potrzebach będą na bieżąco aktualizowane.

W całej Polsce w miastach, gminach i parafiach organizowana jest pomoc dla ludności Ukrainy. Ludzie uciekają przed wojną, szukają schronienia. Caritas naszej diecezji, Urząd Gminy z polecenia Pana Wójta Stanisława i My jako Parafia organizujemy zbiórkę najbardziej potrzebujących rzeczy, które za pośrednictwem Caritas będą przekazane na Ukrainę i tym, którzy są w Polsce” – można przeczytać na stronie parafii.

Oprócz akcji humanitarnej, w przyszłą niedzielę 13 marca w Parafii Św. App. Piotra i Pawła w Gowarczowie zbierane będą także ofiary tacowe dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *