REKLAMA

Gmina Końskie dotowała kolonie. Również dla dzieci z Ukrainy

W ramach organizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży gmina Końskie dotowała finansowo Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, które jest organizatorem kolonii. Dzięki tym środkom z wakacyjnego wyjazdu skorzysta 30 dzieci, w tym 9 z rodzin uchodźców z Ukrainy. 

REKLAMA
REKLAMA

Foto: flickr.com

„Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, które na nasze zlecenie organizuje taki wypoczynek dla dzieci z gminy Końskie dokoptowało kilkoro dzieciaków ukraińskich w obozie w Rowach nad morzem. W 30 osobowej grupie dzieciaków dziewięcioro to dzieci z Ukrainy z jednym opiekunem. Mamy dowód na to, że ta integracja postępuje szybko i uchodźcy z Ukrainy mają prawo u nas czuć się bezpiecznie, tak jak u siebie” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

O tym, które dzieci mogą skorzystać z wakacji dotowanych przez samorząd decyduje MGOPS  –„Dzieci są podtypowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z takich rodzin, gdzie np. mama znalazła pracę i organizując czas dziecku możemy pomóc jej, ułatwić funkcjonowanie” – dodaje Obratański.

REKLAMA
REKLAMA

TPD organizuje pobyty dziesięciodniowe. Młodzież obecnie przebywa w miejscowości Rowy, w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *