REKLAMA

Końskie: Można się starać o środki na sport i kulturę

Samorząd gminy Końskie jak co roku ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych. Dotacje będą przeznaczone na działania związane ze sportem czy kulturą, a swoje projekty można zgłaszać do końca stycznia.

REKLAMA
urząd miasta lato budynek umig um

Oficjalnych wyników jeszcze nie ma. Trwa sprawdzanie głosowania pod kątem formalnym.

Wnioski o dofinansowanie można składać w kilku różnych dziedzinach:

Prowadzenie szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizacja i uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym – gmina przeznacza 305 tysięcy złotych na ten cel. W ubiegłym roku na realizację tego zadania przeznaczono 302 tysiące złotych, a wykorzystano 296 tysięcy złotych.

REKLAMA

Organizacja ogólnodostępnych imprez sportowych i rekreacyjnych – gmina przeznacza 15 tysięcy złotych na ten cel. W ubiegłym roku na realizację tego zadania przeznaczono i wykorzystano 18 tysięcy złotych.

Organizacja różnorodnych działań kulturalnych, w tym organizacja znaczących przedsięwzięć artystycznych i wydarzeń kulturalnych na terenie gminy Końskie – gmina przeznacza 12,5 tysiąca złotych na ten cel.

Realizacja projektów z zakresu edukacji kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem programów skierowanych do dzieci i młodzieży – gmina przeznacza 5 tysięcy złotych.

Realizacja przedsięwzięć mających na celu ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – gmina przeznacza 7,5 tysiąca złotych na ten cel.

Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Końskie w formie wyjazdowej – gmina przeznacza 20 tysięcy złotych na ten cel. W ubiegłym roku również przeznaczono 20 tysięcy złotych na ten cel. Cała kwota została wykorzystana.

Prowadzenie działań edukacyjnych na rzecz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, w szczególności nowotworom – gmina przeznacza 5 tysięcy złotych na ten cel.

Ciekawostką jest, że w tym roku pojawiła się nowa kategoria z myślą o koneckich seniorach – Wspieranie aktywności społecznej seniorów (mieszkańców gminy Końskie w wieku emerytalnym) poprzez realizację przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, sportowym i turystycznym – gmina przeznacza 10 tysięcy złotych na ten cel.

Oferty należy składać do 31 stycznia do godziny 15:30. Szczegóły dotyczące wymogów oraz druki wniosków znajdziecie Państwo na urzędowej stronie – TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *