REKLAMA

Gmina Końskie realizuje kolejne drogowe zadania [zdjęcia]

Ta kadencja samorządu gminy Końskie upływa pod znakiem wielu robót drogowych. Kolejne małe zadania zostały zrealizowane w sołectwach tuż obok miasta. 

REKLAMA

W Starym Kazanowie utwardzono pobocze w ciągu drogi gminne, a to przekładając na język mieszkańców oznacza powstanie nowego chodnika. Jego długość to 240 metrów, został wykonany z kostki betonowej na podbudowie z kruszywa. Koszt tej przebudowy to prawie 43 500 złotych.

REKLAMA

Zdjęcia:

W Izabelowie przebudowano drogę na odcinku 247 metrów. Przebudowa obejmowała wzmocnienie istniejącej nawierzchni kruszywem, wykonanie nawierzchni bitumicznej i utwardzenie poboczy materiałem kamiennym. Koszt tej inwestycji to niemalże 41 500 złotych.

Z kolei w Sierosławicach w ramach funduszu sołeckiego dokonano przebudowania odcinka drogowego na długości 100 metrów. Prace obejmowały: ścinkę poboczy, wzmocnienie istniejącej nawierzchni kruszywem, ustawienie obrzeży betonowych w celu zalewania boiska, wykonanie nawierzchni bitumicznej i utwardzenie poboczy. Koszt przebudowy to prawie 47 400 złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Gmina Końskie realizuje kolejne drogowe zadania [zdjęcia]

  1. Widzę super zdjęcie do absurdów drogowych. Słup wcinający się w asfalt do połowy drogi. Kto to zrobił i przyjął. Kolejne to Nadstawna dorobiona w tym roku z łącznikiem bez wyprofilowania łuków na skrzyżowaniu. Z prostej ulicy zrobiona wstęga gimnastyczki z krawężnikami od przepustów w zakręcie i pobocze usypane grubym grysem wysypywanym na asfalt przez skręcające samochody. Firma do bani i inwestor nie potrafiący dopilnować robót nie ze swoją kasę
    .

  2. A kiedy wreszcie ktoś zajmie się drogą Pardołów – Włochów??? Cóż ze była ona łatana ze 3 miesiace temu jak już jest to samo co było a to wszystko przez brak odwodnienia wszystko spływa… jak będzie to kolejny raz łatane to jest śmiech na sali…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *