REKLAMA

Gmina Końskie uroczyście uhonorowała wyróżnionych nauczycieli [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie odbyła się skromna uroczystość rozdania nagród i wyróżnień dyrektorom i nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Mimo trudnej sytuacji epidemicznej samorząd postanowił z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i przy liczbie gości ograniczonej do minimum uhonorować pedagogów, którzy mają tak istotny wpływ na wychowanie młodych ludzi. 

REKLAMA

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Końskie podczas wydarzenia obecni byli dyrektorowie szkół, przedszkoli oraz zespołów placówek oświatowych z terenu gminy Końskie. Zaproszono także belfrów, którzy otrzymali awans na nauczycieli mianowanych. Podczas spotkania złożyli oni ślubowanie. Niestety w uroczystości nie mogli uczestniczyć pozostali, wyróżnieni pedagodzy ze względu na sytuację epidemiczną. Nagrody dla nich zostały przekazane przez burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego za pośrednictwem dyrektorów.

REKLAMA

Do zgromadzonych przedstawicieli oświaty przemawiał burmistrz Krzysztof Obratański:

„Jest trudny czas dla nas wszystkich, ale myślę, że dla społeczności oświatowej szczególnie. Po okresie zdalnego nauczania, okresie braku kontaktu między nauczycielami a uczniami, po wygaśnięciu tej pierwszej fazy lockdownu wszyscy mamy do czynienia z nowym zjawiskiem – jak odbudować naturalną relację mistrz-uczeń, która jest podstawą edukacji. To, co państwo teraz robicie, jak również co robiliście w czasie pierwszej fazy epidemii to świadczy, że traktujecie to jako rodzaj misji, posłannictwa. Fakt, że mogliśmy dzisiaj w skromnej formie dać wyraz poczucia zobowiązania wobec tej części naszej społeczności jest najbardziej skromnym sposobem zadośćuczynienia za pracę, za pełnienie tej misji” – przemawiał do zgromadzonych burmistrz Końskich.

Zarówno władze gminy Końskie, jak i przedstawiciele oświaty podkreślają w rozmowie z nami znaczenie uhonorowania zasłużonych nauczycieli oraz docenienia ich pracy.

„To pewne więzi, pewne rodzaje relacji buduje na zasadzie zaufania, ale też dostrzeżenia problemów całego środowiska edukacyjnego, bo wprawdzie nagrody Dnia Edukacji Narodowej otrzymują nauczyciele, ale święto dotyczy całej społeczności – to są wszyscy pracownicy edukacji, niezależnie od tego jaką pracę wykonują. Choć to nauczyciele są tymi pracownikami oświaty, których intensywność kontaktu z uczniami i rodzaj relacji mistrz-uczeń są najważniejszymi w tym procesie” – tłumaczy nam Krzysztof Obratański.

„Wydaje mi się, że nasza praca – nie tylko dyrektorów, ale i kadry pedagogicznej wszystkich nauczycieli, wszystkich placówek nie tylko w naszej gminie, ale i w całej Polsce powinna być doceniona chociażby w taki sposób, jak to miało dziś miejsce. Nasze władze w tym momencie doceniły naszą pracę, za co jesteśmy wdzięczni i dziękujemy” – mówi nam dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich Jacek Szmit.

Listę nagrodzonych nauczycieli przekazaliśmy w specjalnym materiale z okazji tegorocznego Dnia Nauczyciela w gminie Końskie. Znajdziecie ją TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Gmina Końskie uroczyście uhonorowała wyróżnionych nauczycieli [wideo, zdjęcia]

  1. Marlena pisze:

    Wspaniale! Gratuluję! Dyrekcja szkoły podstawowej nr 2 odwołała Ślubowanie pierwszoklasistów, a sama się nagrody chętnie przyjęła przy okazji kontaktując się z innymi nauczycielami z innych szkół i z przedstawicielami urzędu. Rozumiem, że dyrektorzy mają prawo do świętowania, natomiast natomiast podpierając się wirusem – odmawiają świętowania dzieciakom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *