REKLAMA

Gmina Końskie z ponad milionowym dofinansowaniem na e-projekty [zdjęcia]

W piątek członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska i burmistrz Końskich Krzysztof Obratański podpisali umowę na dofinansowanie w kwocie 1 539 185 mln zł na rozwój e-usług w gminie Końskie.

REKLAMA

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do cyfrowej informacji sektora publicznego dla mieszkańców i przedsiębiorców poprzez udostępnienie on-line nowych e-usług publicznych.

REKLAMA

Dzięki temu dofinansowaniu powstanie system ostrzegania mieszkańców. Konecczanie prosto na swoje urządzenia mobilne będą otrzymywać powiadomienia o zagrożeniach, ale także i o najważniejszych wydarzeniach organizowanych na terenie gminy. System będzie też działał na portalach społecznościowych. Komunikacja ma być dwutorowa – dotyczyć będzie nie tylko informowania, ale i interakcji. Poprzez te systemy mieszkańcy będą zapraszani do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Część pieniędzy z dofinansowania przekazane zostanie na uruchomienie elektronicznego systemu rekrutacji do gminnych przedszkoli, powstanie też program wspomagający zarządzanie oświatą.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *