REKLAMA

Gmina Końskie zaprasza na obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości [wideo]

Władze gminy Końskie zapraszają na obchody związane ze 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsze wydarzenia będą miały miejsce w Szkole w Kazanowie już w piątek 8 listopada. W poniedziałek 11 listopada czekają nas miejskie uroczystości. 

REKLAMA

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości pt. „Pisk Białego Orła” odbędzie się w piątek w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie. Natomiast w poniedziałek, 11 listopada uroczystości pod Pomnikiem Wdzięczności przy ulicy marszałka Józefa Piłsudskiego w Końskich rozpoczną się o godz. 11.25 –„To jest jeden z takich dni, które powinny nas wszystkich łączyć i łączą wokół idei niepodległości i pamięci o tych, którzy tę niepodległość nam wywalczyli albo których udziałem było ustanowienie Rzeczypospolitej Polskiej suwerennej i niepodległej w roku 1918. Jak co roku chciałbym serdecznie w imieniu samorządu miasta i gminy Końskie zaprosić mieszkańców miasta, mieszkańców gminy na uroczystość, która zacznie się o godzinie 11:25 pod Pomnikiem Wdzięczności. Po tej uroczystości pod pomnikiem, który stoi na miejscu pewnego symbolu zaborów, czyli dawnej Cerkwi Garnizonowej przemaszerujemy do Kolegiaty św. Mikołaja, gdzie w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona msza święta. Wszystkim, którzy czują taką potrzebę wspólnotowości dziękuję z góry za obecność i wspólne przeżywanie tego święta. Do zobaczenia na uroczystościach 11 listopada” – zaprasza Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

W kościele będzie miała miejsce także część artystyczna pt. „Wiem, że Polska Was potrzebuje…”.  przygotowana przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Nasza redakcja również dołącza się do zaproszenia do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

REKLAMA

One thought on “Gmina Końskie zaprasza na obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości [wideo]

  1. Obchody po hu.. Od 11 do dwunastej kończące się w kościele. Pytam czy to święto państwowe, narodowe czy koscielne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *