REKLAMA

Gmina nagrodziła karateków za osiągniecia w minionym roku [wideo, zdjęcia]

Epidemia pokrzyżowała plany gminy Końskie dotyczące organizacji Koneckiej Gali Sportu. Widowisko, które podsumowywało sportowy rok na Konecczyźnie nie może się odbyć choćby z uwagi na zakaz zgromadzeń, ale włodarze gminy postanowili w inny sposób uhonorować najlepszych sportowców. Będą odwiedzać ich na treningach oraz przed występami i wręczać stypendia, a także nagrody. Na pierwszy ogień poszli zawodnicy Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. 

REKLAMA

„Jest taka funkcje w Google przypominania co było rok temu, dwa lata temu, trzy lata temu. Mnie się otworzyły zdjęcia z Gali Sportu ubiegłego roku kiedy to Wasz klub, Wasi przedstawiciele swoim pokazem rozpoczynali podsumowanie ubiegłego roku. Tym razem takiego podsumowania nie możemy zrobić i w związku z tym będziemy odwiedzać kluby i tych, którzy nie tylko budują odpowiedzialną dorosłość lub przedłużają młodość, ale budują również rozpoznawalność Końskich, promują nasze miasto i ten klub i jego zawodnicy też. Chcieliśmy za to dzisiaj Wam podziękować i wyróżnić tych spośród Was, którzy w ubiegłym roku osiągnęli szczególne sukcesy” – mówił do członków Koneckiego Klubu Karate tuż przed rozpoczęciem poniedziałkowego treningu Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Burmistrz Obratański po rekomendacji Rady Sportu zdecydował o przyznaniu dla zawodników Koneckiego Klubu Karate Kyokushin trzech nagród oraz dwóch stypendiów. Wyróżnieni z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin zostali: 

REKLAMA

Oliwia Małecka – Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Końskie
Jakub Owczarek – Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Końskie
Filip Nowocień, Amelia Łyczek, Martyna Białecka – Nagrody Burmistrz Miasta i Gminy Końskie

O tym na jakiej zasadzie co roku zostają przyznawane stypendia i nagrody opowiedział nam odpowiedzialny za sport w gminie Końskie wiceburmistrz Krzysztof Jasiński –„Każdy z prezesów klubu, trenerów ma taką możliwość by docenić swoich zawodników. Zawsze po zakończeniu roku przedstawiciel Wydziału Edukacji przekazuje informacje do każdego klubu o możliwości złożenia wniosków o stypendium bądź o nagrody. W tym roku ten proces zakończyliśmy 15 stycznia, a następnie Rada Sportu pod moim przewodnictwem rozpatrywała wnioski oceniając na podstawie kryteriów wynikiem ustaleń regulaminowych spełnienie tych wszystkich wymogów. Rada Sportu następnie ocenia pozytywnie bądź negatywnie te wnioski, a następnie kierujemy opinię do Burmistrza Miasta i Gminy, który na wniosek Rady Sportu przyznaje stypendia bądź nagrody i wyróżnienia” – tłumaczy Jasiński.

Włodarze podobne wizyty złożą też sportowcom z innych klubów, którzy zostaną nagrodzeni przez gminę Końskie. W Koneckim Klubie Karate Kyokushin przyjęto ich bardzo pozytywnie. Uhonorowany nagrodą Filip Nowocień opowiedział nam o swoich sukcesach i planach – „Był to ciężki rok pracy. Oczywiście cieszę się, ale mogłoby być lepiej. Na jednych zawodach mi nie poszło nad czym ubolewam, ale jest następny rok. […] Chcę po prostu być lepszą wersją siebie z poprzedniego roku” – mówi nam młody zawodnik.

Z kolei trener Mateusz Garbacz po krótce podsumował ten pandemiczny rok w wykonaniu swoich podopiecznych –„Pomimo tego, że rok był nieco cięższy to trenowaliśmy i braliśmy udział w zawodach. Turniejów było dosyć dużo. Na początku ubiegłego roku był wyjazd do Norwegii, a w zawodach w Bergen wzięło udział ośmiu zawodników. Potem długa przerwa i bogatsza jesień. Odbyły się również Mistrzostwa Polski, w których wzięliśmy udział i nasi zawodnicy też zdobywali w nich punktowane miejsca: Oliwia Małecka jest wicemistrzynią Polski, Amelia Łyczek i Kuba Owczarek to brązowi medaliści w swoich kategoriach. Filip Nowocień i Martyna Białecka zajęli miejsca w pierwszych ósemkach” – Mateusz Garbacz, trener.

O kolejnych wręczonych nagrodach i stypendiach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *