REKLAMA

Gmina Radoszyce liczy na dofinansowania do dróg powiatowych [wideo]

Władze gminy Radoszyce chcą w 2023 roku dołożyć się powiatowi koneckiemu do remontu strategicznych dla niej odcinków dróg powiatowych. Włodarze liczą jednak na to, że przedstawiciele powiatu pozyskają na te przebudowy zewnętrzne dofinansowania. Wtedy koszty zarówno po stronie gminy, jak i powiatu będą o wiele niższe.

REKLAMA

-„Czekamy na dofinansowania odnośnie dróg powiatowych. Miejmy nadzieję, że one się pokażą i wówczas będziemy mogli przy takich dofinansowaniach przekazać z gminy Radoszyce wkład własny do Zarządu Dróg Powiatowych”  – mówi Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

A jakie konkretnie drogi powiatowe chciałaby w najbliższych miesiącach wyremontować gmina Radoszyce?

REKLAMA

„Na pewno priorytet to jest odcinek od ronda w Radoszycach w kierunku Jakimowic. Chcieliśmy kontynuować drogę do Jacentowa, bo tam prawie kilometr nie mamy połączenia z nową nawierzchnią. Chcieliśmy również drogę w kierunku Kłucka – Górniki, Kłucko, tam są takie dwa odcinki nieprzebudowywane. W takiej kolejności Zarząd Dróg Powiatowych będzie składał pewnie wnioski, a jeśli one będą skuteczne to mogą też liczyć na wkład własny gminy na pozostałą część”  – mówi burmistrz Pękala.

Kluczem do przebudowy odcinków są jednak pieniądze z zewnątrz – z funduszy rządowych, czy europejskich. Obecnie trwa choćby nabór do kolejnej edycji Funduszu Rozwoju Dróg.

REKLAMA

3 thoughts on “Gmina Radoszyce liczy na dofinansowania do dróg powiatowych [wideo]

  1. Ewa pisze:

    Panie Burmistrzu pań się lepiej weż za ten SMOG w Radoszycach. Niech się przejdzie wieczorem i wciągu dnia czuć smród ciężko wytrzymać a sposoby na to różne

  2. zzz pisze:

    prezes pozwolił palić wszystkim oprócz opon

  3. Gość pisze:

    Ciekawe czy świta ze starostwa coś zrobi czy tylko potem sobie zdjęcie pań Staciwa obiecywał remont drogi do jacętowa przy remoncie mostu na Plennie i jak dawali pozwolenia na przejazd pojazdów powyżej 12t

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *