REKLAMA

Gmina Radoszyce uszyje ponad 6 tysięcy maseczek przeciwko koronawirusowi!

Z ciekawą inicjatywą dla mieszkańców wyszła gmina Radoszyce. W miniony poniedziałek włodarze zakupili materiały potrzebne do szycia masek, które trafią do osób przebywających w kwarantannie, a w miarę możliwości nawet profilaktycznie do pozostałych mieszkańców. Dodatkowo gmina oferuje pomoc przy zrobieniu podstawowych zakupów. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„W tej chwili mamy tysiąc maseczek, docelowo uszyjemy 6-7 tysięcy sztuk. W poniedziałek zakupiliśmy materiał, bo uważamy, że trzeba zrobić 2 kroki do przodu. Widząc, jaka jest sytuacja w Polsce stwierdziliśmy, że chcemy mieć zapas maseczek dla osób, które są w kwarantannie, ale nie wykluczamy, że profilaktycznie dostaną je także pozostali mieszkańcy” – mówił nam burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

Gmina Radoszyce pomyślała także o osobach starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego zrobienia podstawowych zakupów spożywczych, higienicznych bądź leków mogą skontaktować się z sołtysem miejscowości lub telefonicznie do UMiG pod numerem 41 373 50 83 lub 881 910 116.

REKLAMA

Maseczki w gminie Radoszyce szyją: wiceprzewodnicząca rady miasta i gminy Alina Sadowska, mama burmistrza Michała Pękali i dwie osoby, które chcą się od poniedziałku do tego przyłączyć. Szycie masek odbywa się w ramach wolontariatu. Każdy, kto również chce pomóc w szyciu maseczek może skontaktować się telefonicznie z UMiG Radoszyce pod wyżej podanymi numerami.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *