REKLAMA

Gmina Radoszyce z planami na pozyskanie kolejnych środków z Polskiego Ładu [wideo]

Rozmawialiśmy z burmistrzem Radoszyc Michałem Pękalą o tym, na co gmina będzie chciała przeznaczyć kolejne środki z Polskiego Ładu. Obecnie magistrat czeka na otwarcie kolejnych naborów do rządowych środków. Do dyspozycji może być nawet ponad 30 mln złotych.

REKLAMA

Zbliża się kolejna tura naboru wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład: Funduszu Inwestycji Strategicznych. Program zakłada duże dofinansowania dla samorządów na realizację najważniejszych inwestycji. Gmina Radoszyce kolejny raz będzie starać się o środki na planowane projekty na swoim terenie. Z pierwszej tury naboru udało się uzyskać 4,5 mln złotych, o czym opowiadał nam burmistrz Michał Pękala:

– „Poprzednio aplikowaliśmy między innymi na projekt zatytułowany ‚Budowa salek sportowych’ i on został zaakceptowany i termomodernizacja pozostałych szkół. Przypomnę Państwu – Wilczkowice i Górniki będą miały salkę gimnastyczną, natomiast Kapałów i Kłucko to stermomodernizowane szkoły podstawowe”

REKLAMA

W kolejnej turze naboru gmina postara się o wymianę oświetlenia ulicznego i montaż paneli słonecznych w miejscach użyteczności publicznej:

– „Będziemy aplikować w ramach Staropolskiego Związku i tam chcielibyśmy złożyć dwa wnioski. Jeden do pięciu milionów złotych, to będziemy ustalać wspólnie z naszymi partnerami, żeby to był wniosek do pięciu milionów złotych. Już jesteśmy po konsultacji. Chcielibyśmy zainwestować w nasze obiekty użyteczności publicznej i na nich zamontować farmy fotowoltaiczne. Drugi projekt jest większy i dotyczy modernizacji naszego oświetlenia ulicznego” – opowiadał Michał Pękala.

Burmistrz zapowiada, że gmina chce wymienić uliczne lampy sodowe na ledowe, co może poprawić widoczność i zmniejszyć zużycie prądu.

Nadchodząca tura naboru wniosków ma potrwać od listopada do grudnia. Gmina czeka na szczegóły i regulamin, aby móc zgłosić swoje projekty. Przedziały dofinansowań to: do 5 mln zł, do 30 mln zł i powyżej 30 mln zł.

Zdjęcia (Aleksandra Jędrasik):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *