REKLAMA

Gmina Radoszyce zaprasza na sportowe Igrzyska! [wideo]

Już w sobotę w gminie Radoszyce rozpoczną się I Gminne Igrzyska Sportowe. O miano najlepszego sportowca wakacji rywalizować będą dzieci i młodzież. 

REKLAMA

Zawody będą się odbywać tydzień po tygodniu w różnych dyscyplinach sportowych, a rywalizacja toczyć się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci z klas I – III i IV – VI. Nad wszystkim czuwał będzie specjalny, zatrudniony przez radoszycki samorząd animator. –„Chcieliśmy dać młodzieży możliwość skorzystania z naszych boisk sportowych. Są boiska, są place zabaw, ale by zachęcić dzieci i młodzież musi być też animator sportowy. On zaproponuje różnego rodzaju turnieje w okresie wakacyjnym. Ich finał będzie na boisku na Partyzancie, natomiast na wszystkich boiskach tartanowych naszej gminy będą zajęcia sportowe.” – tłumaczy Michał Pękala, wójt Radoszyc.

I tak: w sobotę 8 lipca na boisku w Kapałowie odbywać będą się zawody z elementami piłki nożnej, w sobotę 15 lipca w Kłucku z elementami siatkówki, w niedzielę 23 lipca w Grodzisku z elementami koszykówki, 6 sierpnia w Górnikach odbędą się zawody dotyczące piłki ręcznej, w sobotę 12 sierpnia w Wilczkowicach z elementami unihokeja. Wielki finał, w którym uczestnicy będą zmagać się w konkurencjach lekkoatletycznych zaplanowano na 19 sierpnia na stadionie przy ulicy Krakowskiej w Radoszycach. Wtedy też poznamy Najlepszego Wakacyjnego Sportowca, a Gminne Igrzyska zostaną oficjalnie zamknięte.

REKLAMA

Karta zgłoszeniowa jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Gminy w Radoszycach – można kliknąć TUTAJ. Należy dostarczyć ją do urzędu lub wysłać maila na adres: [email protected] lub dokonać zgłoszenia telefonicznie – 782 823 210 do dnia zawodów. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *