REKLAMA

Gmina Ruda Maleniecka chce zbudować przedszkole [wideo]

To dobra wiadomość dla rodziców z terenu gminy Ruda Maleniecka. Samorządowcy tej jednostki chcą w najbliższym czasie zbudować nowe gminne przedszkole. O tym pomyśle w naszym studio mówił  wójt Leszek Kuca. 

REKLAMA

„Obecne przedszkole jest już trochę przestarzałe i wymaga remontu. Myślę, że nowy obiekt spełni wszelkie wymagania naszych najmłodszych mieszkańców, jak również rodziców” – tłumaczył Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Dla gminy ma to być główna, strategiczna inwestycja na najbliższe lata – „Takim priorytetowym zadaniem, które będzie realizowane jest budowa nowego obiektu Publicznego Przedszkola w Rudzie Malenieckiej. 6 marca podpisuję umowę notarialną na zakup gruntu pod budowę tego obiektu. On będzie się znajdował w rejonie obecnej Szkoły Podstawowej. Dokładnie naprzeciwko Gminnego Centrum Kultury” – mówi Leszek Kuca.

REKLAMA

Nowe przedszkole w Rudzie Malenieckiej powstanie tuż obok szkoły podstawowej.

Po zakupie działki rozpoczną się działania związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej na budowę tego obiektu. Przedszkole według wstępnych obliczeń może kosztować gminę około 3 milionów złotych. To bardzo dużo biorąc pod uwagę budżet gminy Ruda Maleniecka. Na pewno więc samorząd będzie pozyskiwał na realizację projektu zewnętrzne dofinansowania – bez nich doprowadzenie inwestycji do szczęśliwego końca może okazać się bardzo trudne.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *