REKLAMA

Gmina Ruda Maleniecka realizuje wielki kanalizacyjny projekt [zdjęcia]

Celem projektu, który właśnie się rozpoczął jest zdecydowane powiększenie sieci kanalizacyjnej w gminie Ruda Maleniecka. Powstać ma aż 13 kilometrów sieci kanalizacyjnej, która zaspokoi potrzeby mieszkańców miejscowości Dęba i Dęba Kolonia. 

REKLAMA

Sieć powstaje w ramach projektu n. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dęba i Dęba-Kolonia” współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. – „Mamy dużą oczyszczalnię ścieków, która nie wykorzystuje wszystkich swoich zasobów. Grzechem byłoby nie wpinać w nią kolejnych domostw, stąd ten projekt kanalizowania kolejnych części gminy. Dwa miliony złotych uzyskaliśmy z dofinansowania, a to niemal połowa całego kosztu tej inwestycji.” – tłumaczy nam Leszek Kuca, wójt Rudy Malenieckiej.

REKLAMA

Za pracę w Dębie i Dębie-Kolonia odpowiada przedsiębiorstwo „Trak-Kop”. Budowę kanalizacji podzielono na dwa etapy. Pierwszy zakończy się w połowie bieżącego roku, a drugi w kwietniu 2019 roku. Całkowity koszt tej inwestycji to 4,6 miliona złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *