REKLAMA

Gmina Smyków i ZOZ w Końskich z unijnym dofinansowaniem [zdjęcia]

Gmina Smyków oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich podpisały umowy na dofinansowania z unijnych środków. 

REKLAMA

Na zdjęciu: Agata Binkowska oraz Józef Śliz

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska i wójt gminy Smyków Józef Śliz podpisali umowę na dofinansowanie projektu pn. „Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Miedzierza, odcinek o długości 658 m”.  Kwota dofinansowania unijnego to 48 tysięcy zł.

Dofinansowanie otrzyma również Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich. Dzięki środkom unijnym zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne i powietrzne pompy ciepła. W Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich, Agata Binkowska podpisała umowę na dofinansowanie projektu pn. „Montaż Odnawialnych Źródeł Energii (paneli fotowoltaicznych, powietrznych pomp ciepła w ZOZ w Końskich)” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to ponad 5 milionów złotych, a dofinansowanie unijne prawie 2,5 mln zł. Resztę kwoty szpital będzie starał się pozyskać od starostwa powiatowego oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

REKLAMA

Zakres przedsięwzięcia obejmuje montaż 1668 sztuk paneli fotowoltaicznych oraz montaż powietrznych pomp ciepła służących do ogrzewania. Realizacja inwestycji przewidziana jest w okresie: 1 czerwca 2018 – 31.12.2019 r.

Na zdjęciu: Agata Binkowska i dyrektor szpitala w Końskich Wojciech Przybylski

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *