REKLAMA

Gmina Smyków odebrała już promesę na wygrany wóz [zdjęcia]

Gmina Smyków otrzymała już promesę na zakup wozu gaśniczego, który wygrała w ramach „Bitwy o wozy” – akcji profrekwencyjnej, która odbyła się podczas II tury wyborów prezydenckich. Wójt gminy Jarosław Pawelec umowę otrzymał z rąk Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

REKLAMA

W poniedziałek w samo południe wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec oraz członek Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Smykowie Mateusz Kuleta odebrali podczas konferencji prasowej przed MSWiA promesę z rąk Mariusza Kamińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, o maksymalnej wartości 800 tys. złotych na zakup wozu strażackiego.

REKLAMA

Przypomnijmy, że gmina Smyków uzyskała najwyższą frekwencję spośród wszystkich gmin dawnego województwa kieleckiego (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.) i wyniosła ona 75,61% w II turze wyborów prezydenckich. Dzięki temu to właśnie jednostka samorządowa z powiatu koneckiego wygrała w naszym regionie II edycję „Bitwy o wozy” i zapewniła sobie zakup samochodu bojowego. Teraz przed włodarzami stoi decyzja, do której z jednostek znajdujących się na terenie gminy przekażą nowy wóz.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *