REKLAMA

Gmina Stąporków planuje termomodernizację dwóch placówek oświatowych

Burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska stara się o dofinansowanie do termomodernizacji Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnej i Publicznego Przedszkola w Stąporkowie. Inwestycja ma wynieść około 4 milionów złotych, z czego 3,5 miliona miałoby pokryć wnioskowane dofinansowanie.

REKLAMA

Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację w dwóch budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Stąporków. Termomodernizacja wpływa na poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, jak również niebezpiecznych pyłów do atmosfery, czyli ograniczenie tzw. niskiej emisji. Ma ona znaczący wpływ na jakość powietrza.

REKLAMA

W Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnej oraz w Publicznym Przedszkolu w Stąporkowie zmodernizowany zostanie system C.O. wraz z instalacją wentylacji mechanicznej, zastosowana zostanie automatyka pogodowa sterująca nowo zaprojektowanym układem C.O., docieplone zostaną ściany zewnętrzne oraz stropy, ponadto wymienione zostaną drzwi zewnętrzne, okna, w budynkach oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne, LED-owe, zarówno w przedszkolu i w szkole w Krasnej będzie także instalacja fotowoltaiczna. Ponadto w PSP w Krasnej projekt zakłada modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *