REKLAMA

Gmina testuje nowego busa. Cel: Komunikacja Miejska

Od poniedziałku darmowa komunikacja publiczna w Końskich na cmentarz odbywa się nie słynnym żółtym School Busem, a testowym miniautobusem. To przymiarka do sprowadzenia tych pojazdów jako docelowych dla koneckiej komunikacji miejskiej. 

REKLAMA

„To jest autobus testowy, który przyjechał do nas z Białegostoku z firmy, która zajmuje się między innymi importem i sprzedażą autobusów – zarówno nowych, jak i używanych. To niskopodłogowy, krótki, sześciometrowy autobus do transportu miejskiego do takich mniejszych miejscowości jak np. Końskie. Większy u nas raczej nie jest potrzebny. Ten akurat model ma 11 miejsc siedzących plus sześć miejsc stojących. To samochód niskopodłogowy z możliwością jeszcze opuszczenia podwozia w razie potrzeby wprowadzenia wózka inwalidzkiego, czy wózka z dzieckiem.” – opowiada nam Mirosław Szustak, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Końskich.

Mały autobus krąży już na trasie centrum Końskich – cmentarz. Na pewno będzie na niej jeździł także dziś oraz w Zaduszki. Potem ma być użytkowany na naszym terenie jeszcze przez około tydzień. Póki co nie wiadomo na jakie trasy wyjedzie, ale wiadomo że ma docierać na obrzeża miasta i do podmiejskich sołectw.  O dokładnych trasach z pewnością Państwa poinformujemy. Transport w tym okresie będzie w pełni darmowy.

REKLAMA

W przyszłości takie autobusy mogą na wszystkich trasach obsługiwać konecką komunikację publiczną. Jej utworzenie jest już praktycznie pewne. –„Czy to będą takie małe autobusy jak ten, czy większe to będzie zależało od tego jakie będą prognozy i zapotrzebowanie ludzi.” – opowiada nam prezes Szustak.

Zainteresowanie danymi przejazdami będzie swego rodzaju wyznacznikiem co do przyszłych tras komunikacji publicznej w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *