REKLAMA

Gminny Dzień Nauczyciela w Końskich z mnóstwem nagród! [fotorelacja]

Co prawda Dzień Edukacji Narodowej przypada dopiero w niedzielę, ale już w poniedziałek władze gminy Końskie postanowiły nagrodzić pedagogów na corocznej, uroczystej gali. Wydarzenie odbyło się w auli Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

Relacja wideo już wkrótce. 

REKLAMA

W święcie udział wzięli licznie przybyli nauczyciele z terenu gminy Końskie. Trzej burmistrzowie miasta i gminy: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, reprezentujący wojewodę świętokrzyskiego wicestarosta Andrzej Marek Lenart, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk i świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

„Podsumujemy w sposób szczególny pracę tych, którzy wyróżniają się kształtując nasze młode pokolenia, kształtując ich wiedzę oraz osobowości. Nie ma rzeczy ważniejszej niż u progu życia młodego człowieka zaciekawić go nauką, światem, który ma poznać i który potem to on ma współkształtować. W ten szczególny dzień tym spośród naszych kolegów i koleżanek nauczycieli, którzy w ostatnim roku wyróżnili się będziemy wręczać nagrody. Wiem, że to jest pewien rytuał, ale on ma w sobie głęboki sens, ponieważ nie ma takiego zawodu, w którym praca byłaby tak bardzo związana z kształtowaniem człowieka. Nie ma też chyba takiego człowieka, który nie chciałby by jego praca i zaangażowanie zostało zauważone i docenione. Gratulując wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym chcę powiedzieć, że czasem mam takie chwile, że żałuję że już nie jestem nauczycielem, a zawsze zachowam dumę z tego, że przynależałem do społeczności nauczycielskiej.” – mówił w swoim wystąpieniu Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

„To Państwo kształtują przyszłość naszej ojczyzny. Zawód nauczyciela bardzo często nazywany jest powołaniem. Prawdziwy nauczyciel to chyba nie liczy swojego czasu i niekoniecznie też musi liczyć na godziwe wynagrodzenie. Teraz jakieś drobne ruchu w wynagrodzeniu się zaczęły dziać, a z każdym rokiem ma być lepiej. Kolejnym naszym wyzwaniem jest odbudowa szkolnictwa zawodowego, bo wiemy jakie są problemy by znaleźć ludzi do pracy – zwłaszcza w tych prostych w zawodach. To również wszystko jest w Państwa rękach. „  – mówił Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty.

W imieniu wszystkich rodziców uczniów z terenu gminy najlepsze życzenia belfrom złożył przewodniczący Rady Rodziców w ZPO w Stadnickiej Woli Artur Dajer. Edukacyjne święto otworzył gospodarz obiektu Czesław Staciwa, a poprowadziła je nauczycielka ze Stadnickiej Woli Justyna Soja-Sadowska.

Wyjątkowy dzień nauczyciela podsumował wyjątkowy rok w gminnej edukacji. –„To był bardzo ważny rok nie tylko kończący kadencję 14-18, ale i rok pełen sukcesów w wymiarze edukacyjnym. Doskonałe wyniki w czasie olimpiad przedmiotowych i konkursów przedmiotowych, wiele sukcesów, olbrzymia ilość stypendiów które uzyskali nasi uczniowie za wybitne wyniki, wymiar artystyczny też bardzo mocno podkreślony i oczywiście olbrzymie ilości środków, które w trakcie roku trafiają do naszych placówek. Przypomnę, że gmina Końskie partycypując w kosztach utrzymania placówek dokłada ponad 24 miliony złotych na ten cel ze swojego budżetu, bowiem subwencja w wymiarze 23 milionów nie wystarcza na pokrycie tych kosztów. Chcę też podkreślić, że dziś wspólnie się cieszymy z naszymi nauczycielami […] Ten rok inwestycyjnie również był wyjątkowy. Przypomnę: rozpoczęcie budowy przedszkola w Pomykowie, doinwestowana placówka w Nieświniu, termomodernizacje trzech placówek wiejskich, a kolejne oczekują na wsparcie finansowe i już rozpoczęta budowa placówki w Kopaninach.” – mówił nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich odpowiedzialny za edukację w gminie Końskie.

W kolejnej części gminnego Dnia Nauczycieli przyszedł czas na wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej. Te jedne z najwyższych odznaczeń w oświacie otrzymali: Jarosław Drzazga – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich; Anna Pająk- Nauczycielka Zespołu Placówek Oświatowych w Nieświniu; Krzysztof Obratański- Burmistrz Miasta i Gminy Końskie.

Następnie wręczono nagrody burmistrza miasta i gminy Końskie, a otrzymały je aż 42 osoby! Listę wszystkich publikujemy powyżej galerii zdjęć.

Dla wszystkich nagrodzonych docenienie ich ciężkiej, całorocznej pracy było wielką dumą. –„To duża satysfakcja dla każdego nauczyciela, jeśli może poszczycić się taką nagrodą, bo jest to docenienie pracy, wysiłku jaki wkłada się w wykonywany zawód. W tej chwili 32 rok pracuje. Oczywiście cały czas mam przyjemność z tej pracy. To było moje marzenie od początku i bardzo się cieszę, że mogę je dalej realizować i pracować. […] Czego nam dziś życzyć? W tych trudnych czasach na pewno wytrwałości, wyrozumiałości, szczególnie teraz w tych papierkowych pracach, bo jest ich bardzo dużo, cierpliwości, a przede wszystkim zdrowia.” – mówiła nam Małgorzata Chrabąszcz nauczycielka religii w Szkole Podstawowej nr 1.

Podczas nauczycielskiej gali stopnie awansu na nauczyciela mianowanego odebrały Aneta Nowak z Przedszkola Samorządowego nr 2 oraz Monika Góral z ZPO w Stadnickiej Woli, które złożyły specjalne ślubowanie.  Korzystając z roli gospodarza gminnego święta nauczyciela swoje nagrody wręczył także dyrektor szkoły w Stadnickiej Woli Czesław Staciwa.

Bardzo bogatą tego dnia część artystyczną przygotowały nauczycielki: Justyna Soja-Sadowska, Justyna Maliborska, Aneta Karbownik oraz Małgorzata Wiśniewska.

Nagrody burmistrza miasta i gminy Końskie dla nauczycieli otrzymali:

1. Małgorzata Chrabąszcz Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
2. Justyna Dunajska Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
3. Jacek Dzitkowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
4. Justyna Kołodziej Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
5. Beata Kowalczyk Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
6. Krystyna Wiśniewska Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
7. Beata Wróbel Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
8. Maria Tkaczyk Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
9. Ireneusz Sęga Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
10. Mirosława Antosik Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
11. Magdalena Jagielska Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
12. Wioletta Chrabąszcz Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie
13. Agnieszka Bednarz Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
14. Aneta Kijewska Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach
15. Anna Pająk Zespól Placówek Oświatowych w Nieświniu
16. Lilla Ferensztajn Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie
17. Beata Gawrońska Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie
18. Agnieszka Szlęzak Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie
19. Edyta Kowalska Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
20. Marzena Piwowarczyk Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
21. Anna Milczarz Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
22. Robert Krakowiak Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
23. Beata Nowak Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
24. Barbara Bednarska Przedszkole nr 2 w Końskich
25. Agnieszka Orman Przedszkole nr 3 w Końskich
26. Maria Krakowiak Przedszkole nr 4 w Końskich
27. Jarosław Drzazga Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich
28. Jacek Szmit Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
29. Elżbieta Jakubowska Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
30. Beata Zbróg Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie
31. Sławomir Drzazga Szkoła Podstawowa w Kopaninach
32. Paweł Milcarek Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
33. Barbara Makuch Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach
34. Ewa Szczepanik Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie
35. Waldemar Wiktorowski Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie
36. Czesław Staciwa Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
37. Elżbieta Drozd Przedszkole nr 1 w Końskich
38. Renata Sielska Przedszkole nr 5 w Końskich
39. Małgorzata Dąbrowska Przedszkole nr 6 w Końskich
40. Agata Zielińska Zespól Placówek Oświatowych w Nieświniu
41. Justyna Maliborska Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
42. Agnieszka Pakuła Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *