REKLAMA

Gminny konkurs wiedzy pożarniczej pierwszy raz w Kazanowie [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie miał miejsce gminny konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”. To pierwszy raz, gdy jest organizowany w tej szkole. Udział wzięło 38 uczniów.

REKLAMA

Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę pożarniczą w teście złożonym z 30 pytań teoretycznych. Konkurs poprowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

– „Jest to konkurs, który ma na celu szerzenie wiedzy w zakresie ochrony przeciwpożarowej wśród młodzieży. Cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie. Przygotowaliśmy 30 pytań pisemnych” – opowiadał mł. bryg. Mariusz Czapelski z PSP.

REKLAMA

Konkurs pierwszy raz miał miejsce w kazanowskiej szkole. Dyrektor Marek Jędrasik bardzo się cieszy z wyboru ZPO w Kazanowie i wyraża nadzieję na bycie gospodarzem przyszłych edycji.

– „Bardzo miło nam, że nasza szkoła została w tym roku wytypowana na zorganizowanie tego konkursu. Zapraszamy również wszystkie dzieciaki, które by chciały uczestniczyć w zajęciach w naszej szkole” – mówił dyrektor ZPO w Kazanowie Marek Jędrasik.

Spotkanie rozpoczął zastępca burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński, który przywitał uczniów i życzył im powodzenia w teście wiedzy.

– „Mam nadzieję, że doskonale sobie poradzicie z tymi pytaniami, że wyjdziecie z tego boju zwycięsko. Tak naprawdę nie do końca ważny jest wynik, ale ważny jest wasz udział, poszerzający waszą wiedzę” – przemawiał do zebranych włodarz.

Zwycięzcy tego etapu konkursu będą reprezentować gminę Końskie w skali powiatu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach. Wyniki znajdziecie poniżej:

Kategoria klas I-IV:

  1. Jan Pancer – ZPO Bedlno
  2. Filip Markiewicz
  3. Julia Makuch

Kategoria klas V-VIII:

  1. Kacper Malasy – ZPO w Stadnickiej Woli
  2. Maksymilian Szmit
  3. Zuzanna Słowik

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz