REKLAMA

Gminy Końskie i Fałków z dofinansowaniem na termomodernizację [zdjęcia]

Ponad 10,5 miliona złotych unijnego dofinansowania trafiło do gmin: Wojciechowice, Fałków, Końskie oraz Moskorzew na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa możliwa będzie termomodernizacja szkół, hali sportowych, świetlic wiejskich i obiektów kultury.

REKLAMA

Największe dofinansowanie – 4 miliony 42 tysiące złotych – otrzymała gmina Fałków. W ramach inwestycji przeprowadzona będzie kompleksowa termomodernizacja szkół podstawowych w Fałkowie i Czermnie, hali sportowej w Fałkowie oraz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czermnie. Prace będą polegać na modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, wymianie oświetlenia, montażu instalacji fotowoltaicznej, dociepleniu budynków oraz wymianie stolarki okiennej i drzwiowej.

REKLAMA

Ponad 3 miliony złotych wsparcia trafiło do gminy Końskie na termomodernizację skrzydła wschodniego i zachodniego Zespołu Parkowo-Pałacowego, Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu wraz z salą gimnastyczną, a także Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy. W ramach prac wykonane zostanie docieplenie ścian zewnętrznych i dachów, wymieniona stolarka okiennej i drzwiowej, montaż instalacji fotowoltaicznych, modernizacja systemu ogrzewania oraz kompleksowa wymiana oświetlenia na energooszczędne. Dodajmy, że w Nieświniu i w Kornicy niemal wszystkie prace zostały już zakończone, a zatem dofinansowanie zrekompensuje koszty dotychczas włożone przez gminę.

Tekst, zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *