REKLAMA

Godzina W: Końskie oddały hołd Powstańcom Warszawskim [wideo, zdjęcia]

O godzinie 17:00 ruch na ulicy Piłsudskiego, głównej arterii komunikacyjnej Końskich, został wstrzymany. Zawyły syreny wozów strażackich oraz syreny alarmowe z gminnego systemu. To hołd od Konecczan dla Powstańców Warszawskich. 

REKLAMA

Pod kolegiatą pojawiły się wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Końskie, ale tuż przed 17:00 kilka z nich zostało wezwanych do akcji gaśniczej. Na miejscu zjawiła się także spora grupa mieszkańców miasta. Wśród nich były osoby starsze, ale nie brakowało też młodych oraz całych rodzin. Członkowie fanklubu jednego z klubów piłkarskich odpalili race. Na miejscu nie zabrakło władz gminnych, które były głównym organizatorem wydarzenia. W Godzinie W uczestniczyli trzej burmistrzowie miasta: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.

REKLAMA

Przez około minutę w zadumie i przy głośnych dźwiękach Końskie solidaryzowały się z Warszawą. Oddawaliśmy cześć tym, którzy zginęli 74. lata temu w Powstaniu Warszawskim, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku. W naszym materiale wideo zobaczycie Państwo jak ta krótka, ale bardzo patriotyczna i podniosła uroczystość przebiegła w Końskich.

Poniżej wideo 360 z Godziny W w Końskich oraz galeria zdjęć:

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *