REKLAMA

Góralskie domki, rodzinny klimat i jazda konna. To Atmosfera w Sielpi! [wideo, zdjęcia]

Nowoczesne, schludne i dobrze wyposażone domki, Camper Park, doskonale zorganizowany ośrodek i możliwość jazdy konnej. To charakterystyka ośrodka Atmosfera. Przedstawiamy Wam to miejsce! 

REKLAMA

„Atmosfera” znajduje się w Sielpi w województwie świętokrzyskim, nad jednym z bardziej znanych zalewów w tej części Polski. I chociaż do miejscowości w sezonie letnim przybywają tysiące osób to ośrodek jest tak ulokowany, że można w nim się wyciszyć i zregenerować. Główny wjazd znajduje się przy najważniejszym deptaku tej miejscowości, czyli ulicy Spacerowej, ale kompleks posiada bardzo rozległy teren z dużym wjazdem od zacisznej strony Sielpi. Ośrodek otacza, podobnie jak całą miejscowość, sosnowy las który doskonale wpływa na samopoczucie, ale i przebywanie w nim pomaga przy chorobach dróg oddechowych.

Gości wita nowoczesna recepcja, a sprzed jej wejścia także widok na piaszczyste sielpiańskie plaże. W samej miejscowości znajdziemy mnóstwo atrakcji – profesjonalny park linowy, mały lunapark, jazda konna, rowerki wodne, kajaki, gokarty i wiele innych.

REKLAMA

Ośr0dek Wypoczynkowy Atmosfera został otwarty w 2012 roku. Na jego terenie znajduje się 18 domków czteroosobowych w stylu góralskim z drewna świerkowego oraz pięć domków dziewięcioosobowych typu „Pilawa”. W każdym z nich znajdują się obszerne, komfortowe sypialnie, kuchnie lub aneksy kuchenne oraz łazienki. Domki czteroosobowe pomieszczą do sześciu osób po zagospodarowaniu kanapy w pokoju dziennym, a dziewięcioosobowe nawet do jedenastu przy podobnym zabiegu. Każdy z domków ma także prywatny taras, a te większe dysponują również balkonami.

Liczba gości przy pełnym obłożeniu domków to 163 miejsca noclegowe. Dodatkowo na terenie ośrodka znajduje się też profesjonalny camperpark z wyznaczonymi miejscami pod kampery i przyczepy kempingowe – to 26 parceli. Jest też pole namiotowe. Dla gości korzystających z pola, czy camper parku udostępniane są łazienki oraz pralnia.

Wielką atrakcją ośrodka jest możliwość jazdy konnej. Chodzi tu o zarówno o naukę od podstaw, jak i doskonalenie tej umiejętności  „Ośrodek Atmosfera serdecznie zaprasza na przejażdżki konne, które są tu organizowane. Można pojeździć na małych dystansach z dziećmi oraz urządzać jednodniowe, czy dwudniowe wyprawy Szlakiem Hubala i nie tylko. Jest też możliwość przenocowania w domkach całorocznych, także serdecznie zapraszamy” – mówi nam Grzegorz Węgrecki, instruktor jazdy konnej.

„Atmosfera” dysponuje własnym zapleczem dla koni, posiada też swoje zwierzęta, które udostępnia chcącym jeździć. Nauka odbywa się na specjalnie wyznaczonym do tego placu, a bardziej zaawansowani jeźdźcy mogą zapuszczać się na wycieczki w sielpiańskie lasy, czy na dalsze szlaki kielecczyzny. Możliwe są do zorganizowania nawet większe wyprawy, połączone z noclegami.

Na terenie ośrodka wypoczynkowego znajdują się liczne atrakcje dla małych i dużych. To między innymi trampolina, basen, jacuzzi, nowoczesny plac zabaw, na którym znajduje się naszpikowany zjeżdżalniami zamek! W „Atmosferze” znajdziemy też ogrodowe szachy, strefę relaksu z miejscami na ognisko i hamakami oraz trzema dużymi altanami ze stacjonarnymi grillami. Serdecznie zapraszamy do tego magicznego miejsca!

Ośrodek Atmosfera w Sielpi
www.atmosfera-sielpia.pl
ul. Spacerowa 17, Sielpia Wielka
26-200 Końskie
tel. 519 176 087
email: [email protected]

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Góralskie domki, rodzinny klimat i jazda konna. To Atmosfera w Sielpi! [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *