REKLAMA

Goście z zagranicy animowali uczniów w koneckiej bibliotece

We wtorek Miejska Biblioteka publiczna w Końskich przeprowadziła spotkanie z udziałem gości z Turcji, Włoch i Hiszpanii. Uczestniczyli w nich uczniowie ze Stadnickiej Woli oraz przedszkolaki z Końskich i Pomykowa. Podczas spotkania porozumiewano się w języku angielskim, najmłodsi korzystali z asysty tłumacza.

REKLAMA

fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie

Arya z Turcji, Pablo z Hiszpanii oraz Carlotta z Włoch, działacze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, byli gośćmi warsztatów, zorganizowanych w Końskich w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności (programu unijnego mającego na celu m.in. promocję tolerancji oraz różnorodności kulturowej).

REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Końskich po raz pierwszy wyszła z tą inicjatywą w czerwcu, gdy zaprosiła do swojej siedziby zagranicznych wolontariuszy Fundacji Schumana. We wtorkowym spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy II z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, dzieci z Przedszkola nr 3 w Końskich oraz klasa VII ze Szkoły Podstawowej w Pomykowie. Integracja odbywała się podczas zabaw ruchowych przy muzyce, była również prezentacja na temat Turcji, Włoch i Hiszpanii, po której zorganizowano quiz wiedzy i degustację tureckich słodyczy: tureckiej chałwy i pişmaniye wyglądem przypominające watę cukrową. Ćwiczono Macarenę i aerobik przy włoskiej piosence „Gioca jouer” oraz tańczono do rytmów tradycyjnych tureckich utworów weselnych.

fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie

Dzieci, szczególnie najmłodsze, wyszły ze spotkania oczarowane. najwięcej radości sprawiły im tańce, językami narodowymi gości spotkania są zachwycone. W porozumiewaniu się pomocny był oczywiście język angielski. Starsi uczniowie radzili sobie sami, najmłodszym zapewniono pomoc tłumaczeniową.

Nad całością wydarzenia czuwała Anna Kania, pracownik Centrum Informacji Turystycznej. Już organizowane są następne podobne spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Końskich.

Zdjęcia (Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie):

REKLAMA

2 thoughts on “Goście z zagranicy animowali uczniów w koneckiej bibliotece

  1. Konecczanka pisze:

    Wydarzenie roku. Kilkoro wybranych dzieci przyszło pobawić się do biblioteki.
    Na co te pieniądze idą albo nie idą?

  2. […] Zapraszani goście przyjeżdżają do Polski w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności (programu unijnego mającego na celu m.in. promocję tolerancji oraz różnorodności kulturowej). Organizacją przyjmującą i koordynującą ich działania tutaj jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Językiem roboczym zajęć jest język angielski. Młodsi uczestnicy korzystają z asysty tłumaczeniowej. To już drugie tego typu spotkanie biblioteczne w ostatnim czasie (o poprzednim pisaliśmy tutaj). […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *