REKLAMA

Gosek i Łukomska chcą walczyć o basen w Czarnieckiej Górze

Po naszej ostatniej publikacji o tym, że pływalnia w Czarnieckiej Górze (TUTAJ) przynajmniej póki co nie zostanie otworzona po epidemii, lokalni działacze podjęli pewne działania. Poseł na Sejm RP Mariusz Gosek domaga się zorganizowania spotkania z pracownikami jednostki, burmistrz gminy Stąporków Dorota Łukomska straszy doniesieniem na prokuraturę. 

REKLAMA

Foto: archiwum tkn24.pl

Przypomnijmy, że dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji Mariusz Gil w wypowiedzi dla nas stwierdził, że na ten moment nie wie jaka będzie przyszłość pływalni. Zapytaliśmy dyrektora Gila czy jest zagrożenie że basen w ogóle nie będzie otworzony? Tutaj także nie padła jednoznaczna odpowiedź –„W tej chwili jeszcze nie wiem. Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie w tym momencie. Jesteśmy w stanie epidemii. Tak jak wspomniałem jesteśmy publicznym szpitalem. Basen jest jednostką, która działa w strukturze szpitala i podstawową rolą personelu, kierownika zakładu jest zadbanie o to by zapewnić bezpieczeństwo przede wszystkim pacjentom i pracownikom. Gdyby basen był wydzielony poza strukturę szpitala i był w osobnej lokalizacji byłoby bardzo łatwo podjąć decyzję. W tej sytuacji w jakiej się znajdujemy analizujemy wszystkie możliwości za i przeciw. Tak jak wspomniałem czekam na opinie naszego zespołu i dopiero na jej podstawie będę mógł podjąć decyzję. Nikt nie chce zamknięcia basenu z uwagi na to, iż pływanie jest jednym z wielu aspektów, które służą poprawie sprawności naszych pacjentów. Natomiast na pierwszym miejscu, na tę chwilę w związku z sytuacją jaka jest musimy dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo pacjentów i pracowników” – mówił nam zarządzający placówka.

Jak udało nam się dowiedzieć po tej publikacji poseł Mariusz Gosek zwrócił się z prośbą o zorganizowanie w centrum spotkania z pracownikami w najbliższy wtorek o godzinie 17:00. Z kolei burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska publicznie sprzeciwiła się działaniom, które miałyby doprowadzić do zakopania basenu

REKLAMA

„Jeżeli ktokolwiek zdecyduje o likwidacji basenu na Czarnieckiej Górze skieruje zawiadomienie do prokuratury z wnioskiem o zbadanie sprawy czy nie doszło do wyrządzenia szkody znacznych czy wielkich rozmiarów.
Dodatkowo będę chciała żeby śledczy wyjaśnili czy 1,5 mln z RPO na nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny został przekazany do „gotowego” oddziału rehabilitacyjnego w szpitalu dla którego co ważne – organem prowadzącym nie jest Zarząd Województwa – tj. szpitala powiatowego w Skarżysku – Kamiennej. Czy sale/oddział rehabilitacyjny dopiero ma być remontowany/adaptowany.
Dlaczego te pieniądze nie trafiły do zarządzanego przez samorząd województwa Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacyjnego.
Nie pozwolę Wam zakopać tego basenu. To moja odpowiedź na brak jednoznacznego oświadczenia z Państwa strony w temacie: co dalej z pływalnią?” – zamieściła na swoim fanpage burmistrz Dorota Łukomska.

Do sprawy będziemy powracać. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *