REKLAMA

Gospodynie szkoliły się w Maleńcu [wideo, zdjęcia]

Przedstawiciele fundacji „Polska Gospodyni” w sobotę na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu zorganizowali szkolenia dla pań należących do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu koneckiego. W edukacyjnym spotkaniu udział wzięły koła zrzeszone w Powiatowej Radzie Kół Gospodyń Wiejskich. 

REKLAMA

„Nasza fundacja została powołana w celu wspierania kobiet mieszkających na wsi. Wspieramy je w różny sposób – to aktywizacja dla społeczności lokalnej. To są ‚spotkania z gospodynią’ i to jest nasz autorski program podczas którego rozmawiamy bardzo dużo o zdrowiu kobiety, o tym jak dbać o siebie” – mówi Alina Kuźmina, wiceprezes fundacji „Polska Gospodyni”.

Właśnie takie spotkanie odbyło się w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. Na miejsce przybyło kilkadziesiąt gospodyń z kół z całego powiatu koneckiego. Była to pierwsza forma aktywności Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich. Na miejscu odbyły się szkolenia z lekarzami, fizjoterapeutami, ale i z muzykami! Panie uczyły się gry na organach dzięki uprzejmości firmy Yamaha. Na miejscu odbyły się także warsztaty kulinarne, a gospodynie prezentowały swoje wyroby. Bardzo ważnym szkoleniem było to dotyczące finansów – gospodynie uczyły się w jaki sposób ich koła mogą pozyskiwać środki na swoją działalność. Mowa była między innymi o projektach unijnych, które Koła Gospodyń Wiejskich mogą realizować.

REKLAMA

Na zakończenie dnia pełnego szkoleń do pań dołączyli też włodarze powiatu koneckiego: starosta Grzegorz Piec oraz członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa.

Cały dzień w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu zostanie opisany w najnowszym wydaniu czasopisma „Polska Gospodyni”, które ukaże się 27 lipca.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *