REKLAMA

Gospodynie wiejskie ‚murem za polskim mundurem’ [wideo, zdjęcia]

„Murem za polskim mundurem” to akcja internautów, którzy wyrażają poparcie dla działań polskich służb na granicy z Białorusią. W czwartek swoje poparcie dla nich wyraziły także przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z regionu oraz władze powiatu koneckiego. 

REKLAMA

Krótki happening zorganizowano przy budynku Starostwa Powiatowego w Końskich –„Nasze wszystkie Koła Gospodyń są ‚Murem za polskim mundurem’. Przede wszystkim chciałyśmy tutaj się włączyć w tę akcję, chciałyśmy podziękować. Jesteśmy całym sercem za wszystkimi żołnierzami, całą służbą, która pilnuje naszych granic i która broni naszej polskiej granicy […] Nie możemy tam pojechać, bo sytuacja nam na to nie pozwala, ale chciałyśmy się do tej akcji włączyć. Zaprezentowane zostanie główne zdjęcie większości Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu. Umieścimy to na stronie starostwa, na mediach społecznościowych kół i też wyślemy dalej” – tłumaczy Justyna Rupniewska, przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w powiecie koneckim.

REKLAMA

Postawę popierającą działania polskich służb na granicy oprócz pań działających w kołach wyrażali także członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego: starosta Grzegorz Piec, a także Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik. Dziękowali oni między innymi świętokrzyskim żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy także pełnią służbę na wschodzie. Wszyscy obecni pod starostwem podkreślali, że chodzi o mocny przekaz solidarności z tymi, którzy służą w obronie granic Polski.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

Własne:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *