REKLAMA

Gospodynie Wiejskie spotkały się w Pomykowie by uczcić Dzień Kobiet [wideo, zdjęcia]

Spotkań na Dzień Kobiet w powiecie koneckim odbyło się mnóstwo. W Pomykowie w gminie Końskie z inicjatywy miejscowego radnego spotkały panie działające w Kole Gospodyń Wiejskich. Małą uroczystość dla nich zorganizowano w budynku miejscowej szkoły podstawowej. 

REKLAMA

„Zobowiązałem się dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich zorganizować Dzień Kobiet jako radny. Żeby panie z sąsiednich sołectw nie czuły się odosobnione, więc zaprosiłem przedstawicielki sołectwa Koczwara, Górnego Młyna oraz Pomykowa. […] Życzę paniom wszystkiego najlepszego, aby następna impreza już odbyła się w świetlicy w Pile, bo o to jako radny wspólnie z mieszkańcami zabiegamy” – opowiada nam Jan Grot, radny Rady Miejskiej w Końskich.

REKLAMA

Wśród zaproszonych gości na niezwykłe spotkanie znaleźli się między innymi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Regina Maciejczyk oraz jej przewodniczący Piotr Słoka – „Chciałbym w tym szczególnym dniu, bo kiedyś się na ten dzień czekało cały rok, bo było takie powiedzenie, że w tym dniu kobiety stawiają wódkę, ale to już panie musiałyby się bardzo wykosztować… Życzę Wam w tym dniu by ten następny, cały rok przyniósł zdrowie, uśmiech i dużo optymizmu, bo tego najbardziej brakuje w życiu codziennym” – mówił do pań przewodniczący Słoka.

Na miejscu pojawili się również sołtysi miejscowości z tak zwanego „Sześciogrodu”, a także członkowie Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Pomykowie. Tego dnia życzeń, miłych słów, ale i słodkości na stole było całe mnóstwo. Oby więcej takich miłych spotkań w naszym regionie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *