REKLAMA

Gospodynie Wiejskie znów zawładną parkiem. Przed nami II etap przeglądu

W sobotę 22 sierpnia w Parku Miejskim w Końskich konecki Dom Kultury zorganizuje II etap Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich. Tym razem najważniejsze będą lokalne potrawy, a zatem pyszności, którymi będzie można się częstować nie powinno zabraknąć. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że pierwsza edycja przeglądu miała miejsce w niedzielę 2 sierpnia. Wtedy to w Parku Miejskim swoje stoiska rozstawiły 11 kół gospodyń z terenu gminy Końskie oraz jedno stowarzyszenie zajmujące się taką tematyką. Wtedy to specjalne jury oceniało wieńce oraz bukiety z kwiatów polnych i ziół, które przygotowały poszczególne koła. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich będą rywalizowały w dwóch kategoriach „Prezentacja artystyczna”  oraz  „Tradycyjna potrawa regionalna”.Każde Koło Gospodyń Wiejskich  przygotowuje program artystyczny prezentujący swoje sołectwo –  może to być śpiew, taniec, czy też scenka obyczajowa, jednak powinno to być  zgodne  z miejscową tradycją. Liczy się zachowanie gwarowego brzmienia tekstów, wykorzystanie strojów a nawet rekwizytów, które niegdyś służyły do różnych prac na wsi.

REKLAMA

Jedenaście  Kół Gospodyń Wiejskich przygotowuje  jedną i to tę najciekawszą,  najsmaczniejszą potrawę  do degustacji z danego sołectwa, która będzie podlegać ocenie jury.  Każde sołectwo to inna, unikalna kuchnia i potrawa, których smaku nie sposób zapomnieć. W trakcie imprezy wystąpi „Kapela Heńka” z Małogoszczy.  Kolejny etap zapowiada się więc smacznie i wesoło. Zatem już dziś zapraszamy na tę wspaniałą  i  związaną z tradycją  imprezę. Początek II etapu Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich gminy Końskie zaplanowano na godzinę 16:00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *