REKLAMA

Gospodynie ze Sworzyc z drugim miejscem w województwie

Dobiegł końca etap wojewódzki największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego – Mistrzowie AGRO 2020. Duży sukces odniosły w nim reprezentantki powiatu koneckiego – panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sworzycach. Zajęły one drugie miejsce.

REKLAMA

Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich.

Wojewódzki szczebel plebiscytu poprzedziły etapy powiatowe. W powiecie koneckim pierwsze miejsce w kategorii Koło Gospodyń Wiejskich Roku 2020 zajęło KGW w Sworzycach otrzymując 490 głosów. W ten sposób zdobyło awans do drugiego – wojewódzkiego etapu plebiscytu. Od 4 do 17 listopada można było oddawać głosy na swoich faworytów. Liderem plebiscytu na szczeblu wojewódzkim zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Kunowie zdobywając 1565 głosów, natomiast reprezentujące powiat konecki Koło Gospodyń Wiejskich w Sworzycach z liczbą 1332 głosów uplasowało się na drugim miejscu.

Niestety do ogólnopolskiego etapu konkursu przechodzą z województwa jedynie laureaci kategorii Sołtys Roku 2020, Rolnik Roku 2020 i Koło Gospodyń Roku 2020. Jednak za zajęcie drugiego miejsca w etapie wojewódzkim KGW w Sworzycach otrzyma: nagrodę finansową w wysokości 2000 zł., dyplomy, możliwość publikacji opracowanego przez koło przepisu kulinarnego oraz prezentację koła w wyjątkowej książce „Najlepsze przepisy Kół Gospodyń Wiejskich”, jak również 100 egzemplarzy książki z przepisami kulinarnymi KGW.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *