REKLAMA

Gowarczów: Boisko już oddane do użytku! [wideo, zdjęcia]

W niedzielę wiele radości mieli wszyscy fani sportu z gminy Gowarczów. Oficjalnie oddano do użytku gminne boisko po przebudowie. Inauguracja obiektu towarzyszyła spotkaniu 7 kolejki A Klasy Tęcza Gowarczów – Granat Borki. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że zbudowanie nowego boiska było jedną z obietnic wyborczych wójta Gowarczowa Stanisława Pacochy –„Dotrzymuję kolejnej obietnicy. Dzisiaj rozgrywamy pierwszy mecz, mamy uroczyste otwarcie. Będzie poświęcone to boisko. Ja jestem fanem piłki nożnej, kibicuję lidze angielskiej, ale również bardzo blisko jest dla mnie Tęcza Gowarczów i wierzę, że te wyniki na takim boisku będą dla nas bardzo dobre”  – mówił nam wójt.

Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał ksiądz Adam Głuszek z miejscowej parafii. Przecięcia wstęgi dokonali obok wójta także radni powiatowi Jolanta Pacocha i Robert Plech. Ten drugi jest też głównym sponsorem miejscowego klubu Tęczy Gowarczów. Wstęgę przecinali także: sekretarz gminy Gowarczów Marzena Dziewit, wybrani radni gminni, przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, prezes Tęczy Maciej Muszyński i zawodnicy – w tym przedstawiciel najmłodszej sekcji działającej w klubie.

REKLAMA

Robert Plech oraz piłkarscy związkowcy przekazali na rzecz klubu sprzęt sportowy. Otwarty obiekt naprawdę robi wrażenie: boisko posiada odwodnienie i nawodnienie, z boku wybudowano także boisko treningowe, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, ale i uczniowie szkoły znajdującej się przy obiekcie. Prace przy budowie przebiegały bez problemów –„Widzimy, że boisko posiada bardzo ładną nawierzchnię. Jest już zielone. Niektórzy nie wierzyli, że w tym roku się rozegra pierwszy mecz na nowej płycie, a jednak dzisiaj jest ten uroczysty dzień” – mówi wójt Pacocha.

Z otwarcia boiska niezwykle cieszy się też cała społeczność klubu Tęcza Gowarczów –„Obiekt, który tutaj mamy w Gowarczowie to śmiało możemy powiedzieć, że jest jednym z lepszych w powiecie, a na pewno w A Klasie w województwie jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o obiekt. Wszyscy są zadowoleni – mieszkańcy, kibice, zawodnicy też. Wreszcie mamy obiekt z prawdziwego zdarzenia tutaj w Gowarczowie. Nie wierzyliśmy, że uda się w tym sezonie zagrać tutaj mecz. Na szczęście udało się zagrać, firma dotrzymała słowa. Dziękujemy wykonawcy, wójtowi, radnym, że przyczynili się do tego, że to boisko w Gowarczowie wreszcie wygląda tak jak się należy” – mówił nam uradowany Maciej Muszyński, prezes klubu Tęcza Gowarczów.

Niestety do pełni szczęścia w niedzielę zabrakło wygranej piłkarzy Tęczy. Przegrali oni z Granatem Borki 1:2 w ramach 7 kolejki Świętokrzyskiej A Klasy. Dodajmy, że inwestycja opiewała na niecałe 700 tysięcy złotych, czyli najniższą przygotowaną przy wycenie propozycję. Gmina wciąż liczy na dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 50 %.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *