REKLAMA

Gowarczów: W niedzielę ważne spotkanie dla mieszkańców

Wójt gminy Gowarczów oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Gowarczów do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne „ZaPLNujMY”. W niedzielę 6 czerwca o godzinie 15 odbędzie się spotkanie wprowadzające do konkursu, podczas którego przedstawione zostaną sposoby, w jakie można ubiegać się o środki na zrealizowanie pomysłu.

REKLAMA

W konkursie zostanie wyłonionych od 3 do 7 inicjatyw (zgłoszonych przez grupy nieformalne, stowarzyszenia, młodzież, dorosłych), które będą miały do dyspozycji od 3 do 7 tysięcy złotych na ich realizację – na całym etapie realizacji CKiAL oferuje wsparcie konsultacyjne, osobowe i rzeczowe. Wyłonione w konkursie działania będą realizowane w okresie od sierpnia do października na terenie gminy.

REKLAMA

W programie spotkania:
– omówienie zasad konkursu „ZaPLANujMY”, rekomendacje wynikające z przeprowadzonej diagnozy potrzeb kulturlanych mieszkańców gminy Gowarczów oraz zakres wsparcia CKiAL podczas realizacji projektów,
– warsztat animatora Adama Radosza,
– wideoinspiracja i rozmowa warsztatowa z gościem specjalnym – Klaudiuszem Zawadą, który jest sołtysem Zamarsk (powiat cieszyński) z 10-letnim stażem, został ogłoszony sołtysem Roku 2017. Opowie on jak ożywia życie kulturalne w swojej wsi,
– integracyjny spacer trasą nordic walking (Gowarczów/Komaszyce).

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 w budynku CKiAL – Plac XX-lecia 25 Gowarczów. Przypominamy –  „ZaPLANujMY” to projekt Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie na inicjatywę kulturalną dla mieszkańców gminy Gowarczów dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”.

Zdjęcia, grafiki – CKiAL Gowarczów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *