REKLAMA

Gowarczów: Najmłodsi chętnie spędzają ferie z CKiAL [wideo, zdjęcia]

W ramach ferii zimowych od poniedziałku do piątku w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie odbywają się przeróżne zajęcia. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat biorą udział w rozmaitych warsztatach organizowanych przez centrum kultury ucząc się przez zabawę i pożytecznie spędzając wolny czas.

REKLAMA

Pierwszego dnia ferii dzieci wzięły udział w zajęciach teatralnych. We wtorek najmłodsi uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych prowadzonych przez harcerzy z 7. Koneckiej Drużyny Starszoharcerskiej „Nil”. O zajęciach opowiedziała nam Małgorzata Żurawska, animator kultury CKiAL –„Spotkaliśmy się tu w centrum kultury, aby za sprawą harcerzy pobawić się w gry i zabawy animacyjne, a także integracyjne. Wczoraj mieliśmy taki dzień mocno teatralny, nie było czasu na zapoznanie się całej grupy. Dzisiaj przeszliśmy do takiego punktu kulminacyjnego, gdzie poznajemy się, bawimy się razem, żeby w kolejnych etapach ferii móc już zacząć pracować grupami, ale również i wspólnie” – opowiadała nam Małgorzata Żurawska.

REKLAMA

W CKiAL w Gowarczowie uczestnicy zajęć nie tylko się bawią, ale pamiętają również o potrzebujących, o czym opowiedziała nam Małgorzata Żurawska –„Najważniejszymi zajęciami w tym tygodniu są zajęcia plastyczne „Anielsko i kolorowo”. Dzięki temu, że stworzymy aniołki będziemy gościć w sołectwie w Rudzie Białaczowskiej. Aniołki przygotujemy po to, by obdarować hospicjum i umilić pacjentom ten ciężki, trudny pobyt. Chcieliśmy się skupić na tym, żeby dzieci zrobiły coś od siebie, żeby było to fajne, przyjemne” – mówi Małgorzata Żurawska.

O feriach w centrum kultury opowiedzieli nam także sami uczestnicy:

„Wolimy spędzać czas bawiąc się razem, niż siedzieć w domu przed elektronicznymi przedmiotami” – mówiła nam Marta, która uczestniczy w feriach z CKiAL już po raz kolejny –Niektórzy z nas chcą się pobawić z innymi dziećmi niż nudzić się w domu – dodaje Karolina, która na zajęcia z okazji ferii zimowych do centrum kultury przyszła pierwszy raz.

„Bardzo mi się tu podoba, bo jest bardzo dużo dzieci, a ja jestem koleżeński” – mówił nam Janek, który także wcześniej brał już udział w feriach –„Ja bardzo lubię tutaj być. Chodzę tu co roku, bo mogę spotkać nowych ludzi” – dodaje Marta.

Grupa składa się z około 30 dzieci. W czwartek 6 lutego może się ona powiększyć –Mamy wyjazd do Łodzi. Wtedy ilość jest nieograniczona. Dołączają do tego rodzice i chętnie wyjeżdżają z nami. Jest to wyjazd pociągiem, grupą zorganizowaną. Pojedziemy do teatru i do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi – mówiła nam Małgorzata Żurawska. Warto jednak dodać, że udział w wycieczce jest płatny.

Podsumowaniem pierwszego tygodnia ferii z CKiAL będzie biesiada w Rudzie Białaczowskiej. Co organizatorzy przygotowali na drugi tydzień? Zapytaliśmy o to Małgorzatę Żurawską –W drugim tygodniu skupiamy się na karnawałowych klimatach. Lecimy z Gowarczowa do Wiednia, więc idziemy w stronę balu, karnawału. Pracownia artystyczna robi nam maski karnawałowe, pracownia muzyczna skupia się na tańcu towarzyskim, bardzo klasycznym, czyli walcu wiedeńskim. Pod koniec tygodnia będziemy mieli bal karnawałowy. Zostaną zaprezentowane maski i pokaz tańca, którego dzieci się nauczą”.

O szczegóły związane z zapisaniem dziecka na dalsze zajęcia oraz wyjazdem do Łodzi w czwartek 6 lutego można pytać osobiście w CKiAL w Gowarczowie oraz telefonicznie pod numerem 48 672 43 95.

Plan ferii z CKiAL Gowarczów

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *