REKLAMA

Gowarczów: O drogach podczas nadzwyczajnej sesji

W poniedziałek 7 września odbyła się XXI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Gowarczów. Sesja była mocno techniczna – do najważniejszych punktów należały zmiany w budżecie dotyczące modernizacji dróg dojazdowych. 

REKLAMA

W sesji uczestniczyło 12 z 15 radnych oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Końskich  Jolanta Pacocha. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk. 

REKLAMA

Wśród rozpatrywanych uchwał na uwagę zasługuje uchwała dotycząca zmian w budżecie gminy Gowarczów na 2020 rok w tym np. zwiększenie wydatków na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Gowarczów. Radni rozpatrzyli również uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne przejęcie na własność przez Gminę Gowarczów nieruchomości od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wyrażenia zgody na nabycie własności nieruchomości w drodze komunalizacji mienia Skarbu Państwa. Podjęto też uchwałę dotyczącą komunalizacji dróg będących własnością Skarbu Państwa, ale w zarządzie Gminy Gowarczów. To przyczyni się do uregulowania stanu prawnego dróg znajdujących się na terenie miejscowości Bernów.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Gowarczów: O drogach podczas nadzwyczajnej sesji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *