REKLAMA

Gowarczów opracuje strategię rozwoju [wideo]

Ostatnimi czasy w Radoszycach opublikowano strategię rozwoju gminy. Teraz tym tropem idzie Gowarczów. To sołectwa zadecydują o kształcie tego dokumentu.

REKLAMA

Strategia Rozwoju Gminy to zbiór wszystkich zadań, inwestycji i planów jakie mają dziać się na danym terenie w okresie najbliższych dziesięciu lat. W przypadku Gminy Gowarczów strategia będzie dotyczyć lat 2016-2026. Dokument ten daje jednostce samorządu terytorialnego przewagę w staraniu się o fundusze unijne w nowej perspektywie.  – „Trwają już prace opracowania strategii Gminy Gowarczów. Jest ona potrzebna do pozyskiwania środków unijnych, zewnętrznych. Takiej strategii u nas w Gminie nie było. Podpieraliśmy się planem odnowy miejscowości. Będą prowadzone w każdym sołectwie zebrania i konsultacje w miesiącu marcu i opracujemy tę strategię.”  – powiedział nam wójt Stanisław Pacocha.

Już w najbliższych tygodniach urzędnicy z Gowarczowa będą spotykać się z mieszkańcami sołectw i wypytywać ich o to co w danej miejscowości jest potrzebne, tak by te plany mogły trafić do strategii na lata 2016-2026.

REKLAMA

gogorcow

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *