REKLAMA

Gowarczów: Pacocha jednogłośnie poparty. Jest wotum zaufania [wideo]

W piątek odbyła się XIX Sesja Rady Gminy Gowarczów. Jej najważniejszymi podpunktami było udzielenie wotum zaufania oraz absolutorium dla Stanisława Pacochy, wójta gminy. Zatwierdzono także sprawozdanie budżetowe za 2019 rok. 

REKLAMA

Stanisława Pacochę zgromadzeni radni poparli jednogłośnie – dwanaście osób głosowało za, trzy były nieobecne. Zapytaliśmy wójta, jak czuje się po uzyskaniu takiego wsparcia.

„Jestem bardzo zadowolony, ale to nie tylko moja zasługa. To zasługa współpracy z Radą, z sołtysami, z jednostkami organizacyjnymi. Nie byłoby takiej dobrej współpracy, gdyby nie taka drużyna […] Sprzeczamy się nieraz, ale to jest naprawdę zdrowe. Wiadomo, że każdy radny chce u siebie coś zrobić, ale ta rozmowa jest merytoryczna i dobrze, że się różnimy. Przychodzą do mnie radni, rozwiązujemy te problemy, wypracowujemy kompromis, czego efektem jest taka dobra współpraca” – mówił nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Radni jednogłośnie przyjęli także sprawozdanie budżetowe za 2019 rok. Dochody wyniosły ponad 21 milionów 500 tysięcy złotych, co stanowi 98,76% w stosunku do dochodów planowanych. Wydatki wykonano w kwocie niemal 20 milionów 200 tysięcy złotych, czyli w 92,65% w stosunku do wydatków planowanych. Efektem jest nadwyżka budżetowa w wysokości ponad miliona 300 tysięcy złotych.

Oprócz tego przegłosowano także uchwały dotyczące zmian prawa miejscowego, zmian w budżecie gminy na 2020 rok i Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2023. Podjęto również uchwałę o udziale gminy w realizacji programu związanego z ochroną środowiska i ustalono plan sieci publicznych szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy. Radni wyrazili także zgodę na sfinansowanie transportu dla dzieci i uczniów wobec których gmina Gowarczów nie ma obowiązku zapewnienia bezpłatnego transportu do oddziałów przedszkolnych i szkół.

Podczas sesji zatwierdzono również zamianę nieruchomości należących do gminy na niektóre działki mieszkańców Komaszyc i wprowadzono zmiany w programie zapobiegania bezdomności zwierząt.

Rada gminy przeanalizowała także sprawozdania finansowe za 2019 rok: Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *