REKLAMA

Gowarczów: Wójt przegrał proces w trybie wyborczym

Stanisław Pacocha przegrał proces w trybie wyborczym z radnymi i będzie musiał zapłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz sprostować swoje słowa. 

REKLAMA

Wójt Pacocha przegrał proces, który wytoczyli mu radni.

Poszło o zapis w materiale wyborczym Stanisława Pacochy: „część radnych opozycyjnie nastawionych do wójta, chciała za wszelką cenę zniszczyć ten projekt i doprowadzić do zaniechania budowy”; następnie w biuletynie wydanym przez ubiegającego się o drugą kadencję wójta wymieniono nazwiska siedmiu radnych, którzy jego zdaniem sprzeciwiali się budowie ośrodka. Pięciu z nich złożyło pozew do sądu.

Zdaniem sędziny Edyty Sikorskiej z Sądu Okręgowego w Kielcach wymienieni radni sprzeciwili się projektowi budżetu, a nie konkretnie budowie ośrodka zdrowia. Jak podaje Radio Kielce podczas procesu argumentowała ona powołując się na protokół z sesji Rady Gminy Gowarczów z marca 2017 roku:

REKLAMA

Również protokół Rady Gminy z 29 grudnia 2016 roku dowodzi tego, że wnioskodawcy nie głosowali przeciwko budowie przychodni. Świadczą o tym m. in. słowa jednego z radnych, który powiedział „panie wójcie głosowaliśmy przeciwko budżetowi, a nie przeciwko ośrodkowi zdrowia. To była jedna z części budżetu. Jesteśmy za ośrodkiem, ale budżet nam się nie podoba” (za Radiem Kielce)

Wyrok Sądu Okręgowego podtrzymano także w drugiej instancji, bo oskarżony od niego się odwołał. Teraz wójt Pacocha musi sprostować swoje słowa w podobnym materiale wyborczym, a także wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. –„Z sądami się nie dyskutuje, wyrok w pełni uszanuje i zamierzam się do niego dostosować” – powiedział nam włodarz.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *