REKLAMA

Gowarczów: Zaplanuj działania w gminie, wypełnij specjalną ankietę [wideo]

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej z Gowarczowa rozpoczyna projekt „ZaPLANujMY”, w którym animatorzy z tej jednostki najpierw wspólnie z mieszkańcami mają zaplanować pewne kulturalne działania, a latem je zrealizować. Pierwszy etap rusza i każdy mieszkaniec gminy może przyczynić się do tego co w najbliższych miesiącach będzie się w niej dziać – wystarczy wypełnić specjalną ankietę TUTAJ

REKLAMA

„Zadanie „ZaPLANujMY” polega na przeprowadzeniu diagnozy identyfikującej zasoby i pomysły na samodzielne inicjatywy mieszkańców z terenu gminy Gowarczów ze szczególnym uwzględnieniem grupy młodzieży i dorosłych oraz zachęcenia do składania wniosków na kulturalne przedsięwzięcia, które będą realizowane latem tego roku”mówi nam Elwira Sibiga, dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie.

REKLAMA

Ważnym elementem jest udział w badaniach kulturalnych potrzeb. Na stronie www.ckialgowarczow.naszdomkultury.pl oraz w mediach społecznościowych dostępna jest ankieta (TUTAJ) z pytaniami dotyczącymi kulturalnych oczekiwań mieszkańców gminy, która pomoże określić jakiego typu działań brakuje na jej terenie.

W maju CKiAL zorganizuje spotkanie „ZaPLANujMY”, podczas którego przedstawi w jaki sposób można ubiegać się o środki na zrealizowanie pomysłu (w konkursie zostanie wyłonionych od 3 do 7 inicjatyw, które będą miały do dyspozycji od 3 do 7 tysięcy złotych na ich realizację – na całym etapie realizacji CKiAL oferuje wsparcie konsultacyjne, osobowe i rzeczowe). Wyłonione w konkursie działania będą realizowane w okresie od sierpnia do października na terenie gminy.

Poza dostępnymi ankietami w najbliższych tygodniach CKiAL będzie prowadziło dodatkowe działania badawcze – poprzez media społecznościowe, rozmowy telefoniczne oraz po złagodzeniu obostrzeń epidemicznych w formie happeningów w gminnej przestrzeni publicznej i dodatkowych spotkań. –„Gorąco zachęcamy do czynnego brania udziału w tych działaniach. Wyniki badań przełożą się na wybór dotowanych inicjatywnych a ponadto będą miały wpływ na przygotowanie oferty CKiAL spójnej z oczekiwaniami społeczności” – dodaje dyrektor Sibiga. 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

REKLAMA

One thought on “Gowarczów: Zaplanuj działania w gminie, wypełnij specjalną ankietę [wideo]

  1. Pingback: Wystawa prac pt. "Nasyceni kolorem" w CKiAL Gowarczów | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *