REKLAMA

Grabków, Bedlno i Kopaniny doczekają się szkoły z prawdziwego zdarzenia [wideo, zdjęcia]

Szkoła w Kopaninach mająca swoją siedzibę w Grabkowie to od lat największy problem oświaty w gminie Końskie. Obecny budynek nie przystoi edukacji XXI wieku, ale nowy rok szkolny przyniósł znakomite nowe informacje. Jest już projekt, a za chwilę rusza przetarg na budowę nowoczesnego szkolnego obiektu. 

REKLAMA

To inwestycja długo wyczekiwania przez uczniów, rodziców i całą społeczność Szkoły w Kopaninach. –„Zaczyna się proces budowy nowej szkoły. Ten proces rodził się w bólach, a był od początku zamierzeniem które towarzyszyło mi jeżeli chodzi o plany oświatowe. Jeżeli ono przeciągnęło się dłużej niż myśleliśmy, marzyliśmy to dlatego, że po drodze przydarzyło nam się wiele rzeczy, a w tym reforma systemu edukacji. Gdybyśmy zaraz na początku tej kadencji rozpoczęli przymiarki do budowy to zbudowalibyśmy sobie szkołę sześcioklasową. […] Po zmianie systemu oświaty, po wprowadzeniu ośmioklasowych szkół podstawowych zdecydowaliśmy się na przeprojektowanie tego rodzącego się budynku, a po tym jak okazało się, że ze względu na niewielką liczbę dzieci władze marszałkowskie nie przyznały nam dofinansowania do budowy tej szkoły zdecydowaliśmy się podzielić budowę na etapy.” – opowiadał podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Grabkowie burmistrz Krzysztof Obratański.

Pierwszy etap właśnie się zaczyna. Gmina opracowała plan dla nowej placówki. Na nim znajduje się szkoła, przybudówka przedszkola oraz hala gimnastyczna. W ciągu najbliższych dni ruszy przetarg na budowę szkoły, a jeżeli wyłoni on wykonawcę to prace rozpoczną się jeszcze jesienią. Plan jest taki by dzieci rok szkolny 2019/2020 rozpoczęły już w zupełnie nowej placówce.

REKLAMA

Z kolei hala gimnastyczna oraz przedszkole mają zostać postawione w późniejszym terminie. Nowa szkoła stanie na gminnej działce znajdującej się pomiędzy Bedlnem a Kopaninami.

Zdjęcia:

Wiceburmistrz Jasiński i burmistrz Obratański na docelowej działce prezentują plan nowej szkoły.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *