REKLAMA

Grad pytań do Szymona Hołowni w Końskich [wideo, zdjęcia]

Lider ruchu politycznego Polska 2050 we wtorek odwiedził Końskie. Szymon Hołownia rozmawiał z mieszkańcami regionu, a następnie odpowiadał na pytania podczas zorganizowanej konferencji prasowej.  Polska 2050 w ten sposób zainaugurowała swoją „Strategię Zwycięstwa”. Działacze tego ruchu zamierzają dotrzeć do każdej gminy w Polsce, a rozpoczęli właśnie od Końskich. 

REKLAMA

Szymon Hołownia wraz z przedstawicielami Polski 2050 pojawił się w Końskich o godzinie 10:00 i ruszył od razu na Targowicę Miejską. Tam rozmawiał z przedsiębiorcami np. panem, który handluje obuwiem, czy ze sprzedawcą jajek. Zaczepiali go jednak także kupujący. Niemal wszyscy narzekali na rosnące ceny.

Wśród napotkanych konecczan znaleźli się przeciwnicy obecnego obozu rządzącego związanego z Prawem i Sprawiedliwością, ale przynajmniej głośniejsi byli jego zwolennicy. Wielu z nich wdawało się w dyskusję z Szymonem Hołownią.

REKLAMA

Po ponad godzinie takich rozmów rozpoczęła się konferencja prasowa – także na Targowicy Miejskiej. Hołownia opowiadał o tym dlaczego należałoby wstrzymać „Polski Ład”, a następnie go naprawić i wdrożyć od nowa. Mówił o recepcie na zatrzymanie inflacji i galopujących podwyżek np. nośników energii.

Głos podczas konferencji zabierali także przedstawiciele społeczeństwa: konecki przedsiębiorca budowlany Bartłomiej Cukrowski mówił horrendalnych podwyżkach materiałów budowlanych, które sięgają nawet 120%. Emerytka z Kielc Maria Turkowska  narzekała na służbę zdrowia i wielomiesięczne kolejki do lekarzy specjalistów.

Nie zabrakło też głosów krytykujących Hołownię, a nawet… Donalda Tuska. Wielu konecczan, zwłaszcza w wieku emerytalnym przypisywało liderowi Polski 2050 wykonywane dwie kadencje wstecz, czyli około osiem lat temu, działania ekipy związanej z Platformą Obywatelską. Wśród nich był między innymi konecki radny Marek Kozerawski.

Całą konferencję znajdziecie w naszym wideo.

Zdjęcia (A. Góral):

REKLAMA

51 thoughts on “Grad pytań do Szymona Hołowni w Końskich [wideo, zdjęcia]

 1. Elektorat pisowski interesuje tylko jedno: czy zabiorą 500+ czy nie? Bo w TVP mówią non stop że inni to Wam zabiorą.

 2. Tu widać dokładnie jak TVP zryło ludziom głowy. Dostaję 500+ siedzi w domu i się cieszy ze nastały dobre czasy teraz, a w sklepie płacze i liczy grosz do grosza. 500+ najważniejsze a reszta to wina Tuska sprzed 15lat.

  • Hmm – sprzed 15 lat? Czyli w 2007 roku? Akurat wtedy PO doszła do władzy i rządziła 15 lat do 2015 roku 🙂

 3. Szymek obiecanka w ramach swojego tournee zagościł do nas.
  Nikt nie da tyle co on obieca.
  Problem jest taki że chyba każdy wie co będzie dalej-zostanie zjedzony,strawiony i (…)y przez PO.

 4. Niech tu tacy ludzie nie przyjeżdżali więcej, nie życzę sobie tego. Po takich osobach trzeba potem miasta odbudowywać, o demografii i ludzkich tragediach już nie wspominając . Oni już byli – do widzenia….

  • Co Ty człowieku piszesz? Demografia? Spójrz jak obecnie wygląda, tak tragicznej sytuacji nie było od lat i będzie jeszcze gorzej jeżeli dalej tacy ludzie będą rządzić tym krajem.

 5. Płaczący komik z tvn , naobiecuje wam wszystko byle tylko się dostać do koryta dzieciak.
  Ale konkretów żadnych …
  8 lat upodlenia wystarczy

  • Może dlatego że ten „plebs pisowski” ( jak go określasz ) reprezentuje zbyt wysoki poziom intelektualny dla Ciebie – dlatego nie masz z kim porozmawiać – jeśli preferujesz argumenty na poziomie 8 gwiazdek, czy kawałów o Kaczorze” to przeprowadź się do Warszawy – tam znajdziesz wielu podobnych sobie „inteligentów”

  • Panie kolego,nazywanie kogoś plebsem jest zwyczajnym i pospolitym chamstwem.Nie wiem kim jesteś ale w ciemno obstawiam że twoje 3 pokolenia wstecz zmagały się z nędzą,brudem,wszawicą i analfabetyzmem.

 6. Konstantynopolistanczykiewiczykówna 25 stycznia 2022 at 19:50 - Reply

  Ciekawe dlaczego pan Marek ma taką niska emeryturę? Może trzeba było w przeszłości pracować. Pisior pełna gębą, On i jemu podobni patrzą tylko na to co za darmo dostaną. Tylko dlaczego mają być finansowani z mojej kieszeni… Może by tak wsiąść się do pracy zamiast żyć z zasiłków i innych państwowych dotacji.

 7. I co naobiecywać jak gruszek na wierzbie jak jego koledzy z PO i co potem. Za PO pozamykali co się dało, zamkneli połaczenie PKP, zlikwidowano PKS, a młodzi nie mogąc nigdzie nijak dojechać wyemigrowali w wiekszości. I czego sie po nim i jego kolegach spodziewać jak by doszli do władzy, chyba by zamkneli basen w Końskich, targowisko zaorali i podniesli podatki.

 8. Szymon Hołownia to elokwentny dziennikarz, żadnych konkretów, dyrdymały i androny. Najlepiej gdyby zącząl pisać bajki.

 9. Czy wiecie chociaz kto takiego Hołownie sponsoruje?
  Skąd taki gosc ma pieniadze na te wszystkie swoje smieszne wystepy ? Na czyje polecenie on działa ? I wy myslicie ze on chce dobrze dla Polaków a nie dla swoich mocodawcow …? Po to do Polski te wszystkie niepolskie media weszły zeby akurat Wam dobrze zrobić ?
  I wy w to wierzycie?
  Jakby ci AK-owcy którzy na wspaniałej ziemi koneckie zlanej krwią są pochowani , hubalczycy , od Ponurego , od Szarego z grobu wstali to by nie uwierzyli w to co by tu zobaczyli ! .Tak ludziom z mózgu wode zrobiły stacje typu tvn i inne niepolskie media, których jest 80%
  W sumie to szkoda ze nie ma AK , oni by wiedzieli co zrobić.

 10. Słuchaliście państwo?
  Dziś w Końskich na targowicy miejskiej.
  Aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej. To pan Szymon, główny rozdający z nowego ruchu [jak podkreślił: on i opozycja – to dwie siły], który chce zrobić porządek w Polsce, właśnie w Końskich zainaugurował kampanię o pięknej nazwie: „Strategia zwycięstwa”, bo Polska, dla tych państwa, jest najważniejsza. Bo wybory wygrywa się w Końskich.
  I ten ciągle powtarzany gest, jakby błogosławieństwa: wyprostowaną dłonią, raz ruch pionowo, raz poziomo. [Nie mylić z Borowskim: „tylko dwa napięcia kierunkowe czuł:
  z dołu – na ukos – w górę, z góry – na ukos – w dół”].
  Jasne, wszystko pod hasłem:
  „renew euroope” ODNÓWMY EUROPĘ RAZEM.
  Widać miejscowych było mało, więc w obstawie dojechała pani Marysia, zawodowy żywieniowiec, ale tu występowała jako emerytka z Kielc, [coś takiego już słyszałem: „pani będzie przedszkolanką z Elbląga”]; razem z nią do Końskich przyjechał również jej rehabilitant z Kielc:
  Pis jest za drogi, dzieci otrzymały skromniejsze prezenty… a co będą jadły starsze osoby?
  Pozostali uczestnicy to ludzie na targowicy.
  Przedsiębiorca budowlany, zaniepokojony gwałtowną inflacją.
  Pani, chyba fanka radiowa, bo wyjechała ostro:
  „Polityka europejska to jest mafia. Moja córka ma 500 plus, ma wyprawkę dla dzieci, dzieci nie umierają z głodu. To mąż opatrznościowy. To jest mąż stanu. Opatrzność Boża to sprawiła. Alleluja i do przodu.
  A ten sześć lat pracował w TVN-ie i nie ma prawa jazdy”.
  Pan Marek (chyba go znam) spod Końskich z maseczką pod nosem:
  „Zero środków unijnych odnośnie podwyżki.
  Co drugi dom ma te panele na dachu z dotacji rządowych.
  Bo ludzie boją się, że wróci ta władza sprzed 15 roku i elity będą się bogacić kosztem biednych.
  Czy pańska partia wejdzie w koalicję z Tuskiem, z partią Tuska?”
  Tu nawet pan Szymon nie wytrzymał:
  A czy pan wie ile kosztowała komisja Maciarewicza? 25 mln zł.
  „Komisja była potrzebna bo do tej pory nie została wyjaśniona, chodzi o prawdę historyczną, chodzi o patriotyzm… bo są takie siły, jakie tworzy pan, jakie tworzą inni, żeby tego do końca nie wyjaśnić”.
  czy pan
  Dwa lata temu[!?] (przecież przez sześć ostatnich lat) od „tuskowatego” dostał 7 siedem złotych, teraz dostał osiemset.
  Znów pan Szymon nie zdzierżył: Ale inni dopłacą te 800.
  „To ci co zarabiają 12 tysięcy i więcej i pan popiera właśnie tych, co zarabiają 12 tysięcy złotych miesięcznie. Pan popiera właśnie te elity”.
  [nie należę do owej elity. Te graniczne 12 i więcej uciułam w trzy miesiące, a i tak ZUS obniżył mi stypendium.
  Pamiętam tamtą inflację. Ceny leciały z pieca na łeb, ale niemal równo z cenami rosły wypłaty – a w niektórych grupach produktów, to nawet szybciej. Jasne średnią wtedy liczono dodając cenę chleba do ceny lokomotyw, które wtedy taniały. a gdy wreszcie pan Balcerowicz powiedział „Basta!”, to po odjęciu owych czterech zer, nagle w księgarniach pokazały się, te droższe, książki po 5, 10 złotych, a to oznacza, że ich ceny w czasie inflacji raczej nie wzrastały, a wręcz przeciwnie].
  Oglądałem tylko migawki, a to mi wystarczy. Jeśli ktoś był „mało kumaty” i jest „mało kumaty”, to oznacza, że teraz nie zgłupiał.

 11. Ten to nie zaszkodzi i ani nie pomoże. Przynajmniej nie będzie kradł. Tak jak PiS rozgrabił Polaków nie było nigdy, afera za aferą a ludziom zamykają gębę marnym zasiłkiem. Do tego jeszcze ludzie cofają się w rozwoju oglądając TVP.

 12. Nie ważne kto rządzi teraz i kto bedzie rządzil w przyszłości. Model rządzenia zawsze jest ten sam. Każdy ma grabki które zawsze grabią do siebie nie od siebie. Kwestia tylko ich szerokości i długości kija.

 13. AndrzejNaNartach 26 stycznia 2022 at 08:49 - Reply

  Teraz jest sprawiedliwie nie kradną. A że tam Szumowski nie rozliczył się jeszcze z 80mln za respiratory, Morawiecka sprzedaje działki z 13mln zyskiem, Mejza wyłudza pieniądze od dzieci, kancelaria premiera wyda w tym roku o 200mln złotych więcej niż w poprzednim (oczywiście tylko na prąd i gaz) to tylko takie tam małe szczegóły. Najważniejsze że dali 500 to ludzie będą siedzieć cicho.

 14. PIS 8 (słownie OSIEM !!!) razy z rzedu wygrał kolejne wybory , wygra i dziewiaty !
  Boli was to , MA BOLEĆ , bo to znaczy ze to jest dobrze dla Polski.
  Ludzie , miedzy innymi i ja strajkowalismy o to w latach 80-tych , wiekszosc z was
  nie było jeszcze wtedy na swiecie , albo w pieluchy robiła.A teraz nie znajac w ogóle realiów i historii zyjecie w medialnej antypolskiej bance.
  Ale wy i tak nic z tego nie rozumiecie, nie mozna sie cofac w rozwoju jesli go nigdy nie było,przeceniasz gosciu tu rolę TVP….

 15. Ja będę głosował na Konfederację. Najwyzsza pora żeby w Sejmie nastąpiła wymina pokoleniowa. Dość już tych starych pierdów oderwanych od rzeczywistości. Cały świat idzie z duchem czasu, a my się cofamy z duchem świętym. Amen.

 16. Gość mi zaimponował. Zwyczajnie i rzeczowo rozmawia. Wie jak poprawić los zwykłych, wykorzystanych ludzi, których PiS poczęstował 500+ cukierkami na kredyt, pozbawił bezpieczeństwa i teraz wpędza w biedę.
  Już rozumiem dlaczego wali w niego PO i zwalcza go PiS.

 17. Pan Marek ma żal że ktoś ma większą emeryturę niż On. Taki cały elektorat Pisu. Czekają aż im dadzą bo do pracy nie chcę się chodzić, ambicji na lepszą przyszłość czy pracę też nie mają bo po co jak można siedzieć w domu i brać zapomogi. Przyszłość Narodu 🙂

 18. a na jaką kwotę jest zadłużona Polska za rządów PiS bo już się pogubiłem inne wartości podawane są w polskich zestawieniach inne w sprawozdaniach dla UE, a tak na marginesie gdzie zdeponowano złoto przywiezione z Anglii

 19. Widać jak TVP info zryło banie, nawet nie potrafią normalnie rozmawiać tylko od razu atak i wina Tuska. Zero ambicji i perspektyw tylko radość z tego że mam zasiłek i mogę siedzieć w domu na bezrobociu.

  • Opowiadaj takie teksty pod remizą,chłopakom zaimponujesz.
   Ty masz zlasowany móżdżek przez tvn,na marginesie to niewiele było do lasowania

 20. Ktoś tu obraża ludzi nazywając ich „plebsem pisowskim”, to chyba będzie „pleps poeowski lub inny jakiś”… Dobrze że nie utożsamiam się z żadną opcją… A paniczowi Hołowni dziękujemy, do widzenia… Takich cwaniaków wykorzystujących emocje ludzi, cierpiących i w potrzebie, oraz psychiczny moment pandemii to już tu było na kopy i nikt jakoś nic potem nie robił dla miasta to o czym niby mówił. W latach 90 tych nawet filmiki o Końskich wypuszczali jakoby o centrum rozwoju regionu… Co za bzdury Sz. Ludzie… Jeśli ten pan chce dawać jakiekolwiek obietnice to na piśmie może to zrobić bez problemu, tak jak każdy obywatel ma umowę np.z gazownią. A moja dobra rada dla wszystkich , nie skakajmy z kwiatka na kwiatek bo będzie jak było i nawet miasta nie odbudujemy po tej wielkiej transformacji z lat 90tych…

 21. Pora na zmiany. Wiadomo że z Pisu będą kradli ale żeby tak bez opamiętania i umiaru, nawet się z tym nie kryją. A ciemny lud oddaję hołd do TVP.

 22. Ludek , zmien to ! Samospalenie , albo oflagowanie ,moze być głodówka …ale na to cie nie stac , cienki jestes.
  Palcem w bucie mozesz sobie poruszac ,i to w swoim .

 23. Czy jak Obajtek ma 40 mieszkań to mieszka codziennie w innym?
  Czy jak Morawiecka ma 30 działek kupionych od kościoła to czy na każdej sadzi kwiatki?
  Czekam na merytoryczne odpowiedzi 😀

 24. Z 27 stycznia 2022 z 18.53 jakiś blady oszust opłacany przez tych co już byli podszywa się pod moją nazwę – M72. Co za prymitywne chamstwo … Tak właśnie wyglądają tu komentarze… Widocznie nie chcą by miasto zostało odbudowane bo najważniejsze obalić rząd który zaczął coś robić dla miasta i to w dobie pandemii…

 25. W związku z tym podszywaniem się pod moją nazwę M72 w dniu z 27 stycznia 2022 z godziny 18.53 apeluje jako M72 z poprzednich moich dwóch komentarzy, abyście ludzie zastanowili się po czyjej stronie stajecie krytykując szansę na zmiany jakie zachodzą w Naszym ukochanym lecz sponiewierany latami mieście. Nie dajcie się zwodzić zwłaszcza w trudnych czasach jakie dosięgły świat bo to dobry czas tylko dla tych co chcą coś ugrać dla siebie, a nie dla ogółu… Ci ludzie nawet wpływają na ceny na które tak nażekacie, tak rodzi się spekulacja nie tylko cenami ale również Naszymi błędnymi ocenami rzeczywistości. Pamiętajcie że rugi raz odwrotu lat 90tych miasto już nie wytrzyma i za kolejne 20-30 lat niczego już nie będzie. Nie obwiniajcie błędnie rzeczywistości teraźniejszej bez oceny przeszłości która ma na nią zasadniczy wpływ…

 26. Musimy wytrzymać jeszcze trochę, co zrobić ze złodziej na złodzieju w tym Pisie. A w telewizji TVP samo zacofanie przekazują ludziom.

 27. Komentarz 27 stycznia 2022 at 18.53 , 29 stycznia 2022 at 07:42
  To nie wpis M72. Beszczelny tchórz
  podszywający się pod M72.

 28. Plebs pisowski oczekuje aby im tylko dawać. Do pracy nie pójdzie, tylko brać i brać, tak Kaczor zapomogami rozleniwił elektorat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *