REKLAMA

Grali o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu [zdjęcia]

W dniach 4 i 5 listopada rozegrany został XX Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Koneckiego. Zawody odbyły się w hali sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Stąporkowie.

REKLAMA

Otwarcia turnieju dokonał wicestarosta Wiesław Skowron. Wszystkich uczestników, organizatorów i kibiców powitała dyrektor ZSP w Stąporkowie Hanna Rzepka. Organizatorem zawodów był UKS „Staszic” działający przy ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie, nauczyciele wychowania fizycznego Bożena Hozer oraz Robert Kusztal. Mecze sędziował nauczyciel z PSP nr 2 w Stąporkowie Sławomir Jedynak. Pierwszego dnia zmagań rywalizowały ze sobą drużyny dziewcząt ze szkół: ZSP w Stąporkowie, I LO w Końskich, II LO w Końskich, ZSP nr 1 w Końskich, ZSP nr 3 w Końskich. Ekipy grały systemem każdy z każdym.

REKLAMA

TABELA WYNIKÓW.

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:
I m-ce: ZSP Stąporków
II m-ce: II LO Końskie
III m-ce: I LO Końskie

Skład zwycięskiej drużyny z ZSP w Stąporkowie: Ciura Karolina, Sidor Małgorzata, Kurp Julia, Kucharska Katarzyna, Czyż Ilona, Starzyńska Aleksandra, Dróżdż Kamila, Kurp Martyna, Zych Aleksandra, Jachimowicz Julia. Opiekunem była Bożena Hozer. Najlepszą strzelczynią turnieju została zawodniczka ZSP w Stąporkowie Karolina Ciura.

Drugiego dnia walczyły drużyny chłopców z: ZSP w Stąporkowie, I LO w Końskich, II LO w Końskich, ZSP nr 1 w Końskich, ZSP nr 3 w Końskich, ZSP nr 2 w Końskich, ZDZ w Końskich.

TABELA WYNIKÓW.

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:
I m-ce: ZSP nr 3 Końskie
II m-ce: II LO Końskie
III m-ce: I LO Końskie

Skład zwycięskiej drużyny z ZSP nr 3 Końskie: Sierszyński Adam, Jakubowski Norbert, Kłosek Bartosz, Serek Dominik, Płyta Jakub, Pilarski Aleksander, Basiak Filip, Stępień Konrad, Żak Piotr, Staciwa Kuba. Opiekunem grupy był Kuba Kos. Najlepszy strzelcem turnieju został zawodnik II LO w Końskich Mikołaj Łopyta. 

Puchary, nagrody, dyplomy wręczali: przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Zbigniew Kowalczyk, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Krzysztof Stachera oraz dyrektor ZSP w Stąporkowie Hanna Rzepka.

Zdjęcia (archiwum organizatora):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *