REKLAMA

Grały piłkarskie klasy A i B. Ciekawe derby powiatu

W weekend pierwsze na wiosnę spotkania rozegrały świętokrzyskie, piłkarskie klasy A i B. Wśród spotkań znalazły się także małe derby powiatu koneckiego: KS Smyków mierzyło się z Tęczą Gowarczów. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

A Klasa:
KS Smyków po rundzie jesiennej zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Jednak już pierwszy wiosenny mecz z Tęczą Gowarczów (dziewiąte miejsce w lidze) pokazuje, że smykowianie mogą jeszcze powalczyć o utrzymanie w rozgrywkach. Derby powiatu w tej klasie rozgrywkowej zakończyły się remisem 2:2, a zdaniem obserwatorów spotkanie było bardzo emocjonujące. Za tydzień Tęcza zagra u siebie z Lechią Strawczyn, a KS Smyków na wyjeździe z Victorią Mniów.
KS Smyków – Tęcza Gowarczów 2:2 (do przerwy 1:2; spotkanie rozegrano w Mniowie)
Gole: Majchrzak, Nieszporek – KS Smyków; Cieślik, Gałązka – Tęcza Gowarczów

Swój mecz w niedzielę rozegrała też czwarta w tabeli drużyna Radiator$ Stąporków. Niestety ekipa z Miasta Grzejników uległa nieco wyżej notowanej (trzecie miejsce w lidze) Lechii Strawczyn aż 4:1. W przyszły weekend Radiatorsi podejmą zespół Polanie Pierzchnica.
Lechia Strawczyn – Radiator$ Stąporków 4:1 (1:0)
Gol dla Radiator$: Klaudiusz Sołtysiak

REKLAMA

B Klasa:
Przedostatni w tabeli B Klasy KS Kamienna Wola walczył na wyjeździe ze Spartą Strawczynek. Zawodnicy z gminy Stąporków przegrali aż 11:0. Za tydzień, w niedzielę 2 maja podejmą na stadionie w Stąporkowie Moravię II Morawica.
Sparta Strawczynek – KS Kamienna Wola 11:0 (4:0)

W swoim meczu z wyżej notowanym rywalem wygrał za to siódmy w tabeli B Klasy GLKS Fałków. Fałkowanie grając u siebie zwyciężyli 3:2 z Politechniką Świętokrzyską Kielce. W sobotę 1 maja na wyjeździe powalczą z ULKS Łączna.
GLKS Fałków – Politechnika Świętokrzyska Kielce 3:2 (1:1)

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *